Mesaj Yazarken Yürüyenler İçin Özel Yol

0
0
0
0
0
Belçika’nın Antwerp şehrinde yürürken mesaj yazanlar için özel bir yol yapıldı. İki beyaz şerit arasındaki bu yol, sadece mesaj yazan insanlara özel olarak dizayn edilmiş.
Akıllı telefonların hayatımızı nasıl yönlendirdiğine dair belki de her gün farklı bir haber görüyoruz. Aslında sosyolojik açıdan bakıldığında bunun ciddi bir problem olduğunu söyleyebiliriz, fakat ‘olası kazaların önüne geçmek’ başlığı altında düşünürsek hiçte fena sayılmayan bir proje olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Antwerp’te bir yandan yürüyüp bir yandan telefonlarıyla mesaj yazan kişiler için geliştirilen bu yol, iki beyaz çizginin arasında kalıyor. Her ne kadar mükemmel bir çözüm olmasa da bu yol, en azından yaşanabilecek kazaların bir bölümünün önüne geçecektir.Yolda yürürken aynı zamanda mesaj yazanlar için geliştirilen bu sistem, telefon satışı gerçekleştirilen bir mağazanın fikri olarak ortaya çıkmış. Karşılıklı yürürken mesaj yazmalarından dolayı çarpışıp telefonlarını düşürmelerinden sonra mağazadan böyle bir isteğin geldiği söyleniyor.Daha önce Çin’de de bu yola benzer bir sistemin kullanıldığından bahsetmiştik.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0