Microsoft Edge'in Uzantı Desteği 2016 Yılına Ertelendi

0
0
0
0
0
Microsoft'un yeni web tarayıcısı Edge'in merakla beklenen özelliklerinden uzantı desteği, 2016 yılına kalmış durumda.
Son dönemde Windows 10 kullanıcılarını yeni web tarayıcısına çekmek için uyguladığı yöntemlerle gündeme gelen Microsoft, buna rağmen Edge'i tam anlamıyla hazır hale getirmiş değil.

Günümüzde çoğumuzun -hatta sanırım hepimizin- web tarayıcısı kullanırken vazgeçilmezlerinden biri haline gelen şey, uzantılardır. Özellikle ülke olarak alıştığımız internet yasakları olsun, sağda solda reklam görmekten doğan bıkkınlığımız olsun, bizi çeşitli uzantılara iter. Ancak Microsoft Edge'de böyle bir imkanımız bulunmuyor. Bunun sebebi, Edge'de henüz uzantı desteği olmayışı.

Şu an için kullanıcı sayısı olarak beklediği rakama ulaşamayan Edge'in önündeki en büyük engel olarak görülen bu durum, Microsoft cephesinden gelen açıklamaya göre, bu senenin sonuna doğru çözülecekti. Ancak, yeni gelen haberler, Edge'in eklenti özelliğini bekleyenleri biraz daha bekletecek. Zira Edge, uzantı özelliğine 2016 yılında kavuşacak.Kullanıcılara en iyi şekilde hizmet sunma adına bu kararı aldıklarını açıklayan Microsoft, uzantı konusunun şu an için öncelikleri olduğunu, bu sebeple ciddi ve detaylı bir çalışma içine girdiklerini bildirmiş. 

Microsoft, yeni web tarayıcısı üzerine gerçekten de oldukça titriyor. Uzantı konusunda da geçikmeye sebep olan ana unsurun, Chrome ve Firefox gibi kullanıcı sayısı konusunda zirvede olan tarayıcılara uzantı yapan yazılımcıların, kendi platformlarına kolaylıkla geçiş yapabilmelerini sağlamak olarak görülmekte.

Microsoft Edge'in uzantı özelliği, 2016 yılında ilk gelecek olan Windows 10 güncellemesi ile birlikte kullanıcılara sunulmuş olacak.

Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0