Microsoft'un Yeni Servisi, Fotoğraflardaki Duygularınızı Tahmin Ediyor

0
0
0
0
0
Microsoft’un kullanıcıların ilgisini çeken uygulamaları arasına bir yenisi daha eklendi: Emotion Detection (duygu tespiti).

Hatırlayacağınız üzere Microsoft daha önce geliştirdiği bir servisle fotoğraflardaki kişilerin yaşlarını tahmin ediyordu. Kullanılmaya başlandıktan sonra bu servisin pek sevildiği söylenemez. Zira kişileri olduklarından çok daha yaşlı gören Microsoft, 20 yaşındaki bir kişiyi 40 yaşında gösterecek kadar abartabiliyordu. (mesela 30 yaşındayım dediğimde kimsenin inanmadığı -küçük gösteriyormuşum- bana Microsoft ‘sen 41 yaşındasın’ diyor, moral bozmaktan başka bir işe yaramadı) Buna benzer kullanıcı odaklı servislerin yanına bir tanesini daha ekleyen Microsoft, yeni servisinde fotoğraflardaki kişilerin gerçek duygularını tespit ediyor.

Sinirli, kibirli, bıkkın, korkmuş, mutlu, nötr, hüzünlü ve şaşırmış olmak üzere toplam 8 duyguyu ayırt edebilen servis, bu duygulardan en çok hangisini yaşadığınızı alt alta sıralanan duyguların yanında beliren rakamlarla gösteriyor.Servisi kullanabilmeniz için fotoğrafınızın boyutunun 4 MB’den küçük ve JPEG, GIF, PNG, BMP formatlarından bir tanesi olması gerekiyor. Eğer yanılmıyorsam fotoğrafınıza duygulardan 1 tam puan verilmişse başka bir duygu için ayrıca puan verilmiyor. Servise şuradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0