• Anasayfa
  • Donanım
  • Microsoft, Önizleme İndiren Herkese Windows 10'u Ücretsiz Verecek!

Microsoft, Önizleme İndiren Herkese Windows 10'u Ücretsiz Verecek!

1
0
0
0
0
Windows 10'un tam sürüm olarak çıkmasına az bir süre kalmışken, hangi kullanıcıların güncellemeyi ücretsiz alacağı ve bu güncellemeyi almak için gerekenler gibi konular tam olarak netlik kazanmamıştı. Sonunda bizzat Microsoft yetkilisi Gabe Aul tarafından bu konu da netlik kazanmış oldu.
Microsoft'un lisans sahibi olmayan kullanıcılara Windows 10'u nasıl sunacağı hakkında karışıklıklar hala devam ederken, yazılım devi şirket sonunda ücretsiz Windows 10 güncellemesi hakkındaki planlarına açıklık getirdi.

Hali hazırda Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının ücretsiz olarak Windows 10 güncellemesini alacağını zaten biliyoruz. Ancak Microsoft, herkesin ücretsiz olarak Windows 10 güncellemesi alabilmesi için yeni bir yöntemi sunmuş durumda. Eğer Windows 10 önizleme (preview) versiyonunu yüklemiş iseniz ve Windows Insider programı için kayıtlı bir Microsoft hesabınız ile giriş yaptıysanız, sizde Windows 10'un son versiyon güncellemesini ücretsiz şekilde alabileceksiniz.Yani yüklediğiniz Windows 10 orjinal olacak ve size herhangi bir deneme süresi tarzı kısıtlama koyulmayacak. Bu sebeple yapmanız gereken sadece Windows 10 önizleme versiyonunu yüklemek. Bu durum Microsoft yetkilisi Gabriel Aul tarafından da doğrulanmış durumda. Resmi Twitter hesabında paylaştığı yazıda ''Microsoft hesabınız ile giriş yaptığınız Insider önizlemesini kullandığınız sürece Windows 10'un son güncellemesini ücretsiz şekilde alabileceksiniz'' ifadelerine yer verdi. Microsoft, Insider önizlemeleri için Microsoft hesaplarını güncellemeye ve gelecek versiyon için hazır hale getirmeye devam ediyor. Yani Windows Xp ya da Vista kullanıcısı olsanız bile, bu önizlemeyi yükleyerek 29 Temmuz'da hazır olacak son versiyon Windows 10'a sahip olabilirsiniz (önizleme versiyonunun nasıl yapıldığını bilmeyen arkadaşlar, kısa bir süre içinde bu konuyla ilgili de detaylı bir haber yapacağız).
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0