Microsoft Surface 3'ün Üretimi Durdurulacak!

0
0
0
0
0
Microsoft'un özellikle iş dünyasına yönelik sunduğu üst seviye Windows'lu tableti Surface 3'ün üretimi durduruluyor. Microsoft'tan gelen açıklamaya göre cihazın üretimi Aralık 2016 itibariyle devam etmeyecek.
Windows Phone işletim sisteminin gidişatı ve tablet bilgisayarların beklenen ilgiyi görmemesi nedeniyle bir süredir kötü günler yaşayan Microsoft, henüz 1 yıllık cihazı Surface 3'ün üretimini durdurma kararı aldı. Bir süredir Microsoft Online Mağaza'da stok sorunu yaşanan Surface 3 cihazının üretiminin Aralık ayı itibariyle durdurulacağı Microsoft tarafından resmi olarak duyuruldu.
 
​Şirket yaptığı açıklamada "Yaklaşık 1 yıl önce satışa sunduğumuz Surface 3 bu süre zarfında tüketiciler tarafından yoğun ilgi ve beğeniyle karşılaştı. Şu anda sınırlı sayıda temin edilebilen Surface 3'ün üretimini 2016 yılı Aralık ayı itibariyle durduracağız."dedi. Microsoft her ne kadar cihazın yoğun ilgiyle karşılaştığını belirtse de sadece kısa bir dönem iş kullanıcıları için cazip olan tablet bilgisayarlar, günümüzde ikisi bir arada bilgisayarların daha ince ve hafif olmasıyla birlikte eski popülerliğini yitirmişti.


 
Windows tarafına baktığımızda sadece Surface 3 değil, tablet bilgisayar olarak nitelendirebileceğimiz profesyonel iş kullanımına yönelik diğer üreticilerin Windows'lu cihazlarına da talep düşmüş durumda. İkisi bir arada katlanabilir ekrana sahip Windows bilgisayarların kullanımı yaklaşırken yine de çok büyük bir kesim bu tür ürünlerin gereksiz olduğunu ve Mac cihazlar için harcama yapmanın daha doğru olduğunu savunuyor.

 Microsoft Surface 3'ün Özellikleri Neler?
 
12 inçlik 1440p çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip olan Surface 3 gücünü 4.nesil Intel Core i3, i5 veya i7 işlemciden alıyor. 4GB RAM ya da 8GB RAM ile satın alma seçenekleri olan cihazın en düşük dahili depolama kapasiteli modeli 64GB, en yüksek dahili depolama kapasiteli modeli ise 512GB depolama alanıyla karşımıza çıkıyor. Cihazın hem ön hem de arka kısmında 5MP çözünürlüklü kamera bulunuyor. Cihaz kutudan Windows 8.1 işletim sistemiyle çıkıyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0