Microsoft'tan Üzen Açıklama: ''Bu Sene Windows Phone'a Odaklanmayacağız''

1
0
0
0
0
Microsoft'tan Windows Phone kullanıcılarını üzen açıklama. Anlaşılan bu yıl WP kullanıcıları baya bir arka planda kalacak.
Android ve iOS ile içinde bulunduğu yarışta ciddi şekilde geride kalan Windows Phone, Windows 10 Mobile'ın sunulması ile biraz silkelenmiş olsa da yavaş yavaş erimeye devam ediyor. Hatta durum artık öyle bir noktaya geldi ki, Microsoft da WP'yi geri plana atmaya başladı.

San Francisco'da düzenlenen Build geliştirici konferansında Microsoft, Windows 10 ve geliştirici araçlarına öncelik verdiğini ve bu iki şey üzerinde odaklanacağını da duyurdu.

Hatta konferansta Windows Phone için yenilenen Skype'ın kullanımı ve yenilikleri üzerinde Microsoft o kadar kısa durdu ki, konferansı takip edenler de olayı bir bakıma anladı. Windows 10, Xbox ve HoloLens gibi şeylerde geleceğe yönelik pek çok adım atan Microsoft, artık Windows Phone'u pek önemsemiyor diyebiliriz.Konuyla alaklı bir röportaj gerçekleştiren Windows Müdürü Terry Myerson'ın açıklamaları şu şekilde; ''Windows Phone'a yönelik çalışmalar ve geliştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Ancak şu an için çalışma planımızın merkezinde WP bulunmuyor. Kullanıcılara ulaşmak istiyorsak WP konusunda daha farklı şeyler yapmamız gerekiyor. Yenilik konusunda önceliğimiz şu an Xbox ve HoloLens. Bu iki üründe yaptığımız şeyler ile kullanıcı yelpazemizi genişletmeyi amaçlıyoruz.''

Tabi bu durum Microsoft'un tam olarak WP'den vazgeçtiği şeklinde anlaşılmasın. Zaten Microsoft hali hazırda PC sektörünün lideri. Oyun konsolu konusunda da Xbox başı çekiyor. E şimdi bir de teknolojinin yeni sektörü sanal gerçeklik olayı var ve Microsoft'un elinde de HoloLens gibi bir canavar. Yani Microsoft'un WP'yi geri plana atması bir anlamda kabul edilebilir bir adım.

Zaten bu durumla alakalı Myerson'ın ifadesi de şu şekilde; ''telefonlarımız konusunda son derece güzel şeyler yapacağız, ancak bu sene için önceliğimiz bu değil''.

Kaynak. TheVerge
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0