• Anasayfa
  • Donanım
  • Minecraft'ın Yapımcısı Markus Persson, Ünlü ve Zengin Olduktan Sonra Yaşadığı Sorunları Anlattı

Minecraft'ın Yapımcısı Markus Persson, Ünlü ve Zengin Olduktan Sonra Yaşadığı Sorunları Anlattı

20
3
3
2
2
"Notch" lakabıyla tanınan Markus Persson, oyununun ona sunduğu ün ve paradan sonra hayattan zevk alamadığını ve bu nedenlerden dolayı çok üzgün olduğunu Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı.
Her insan yaşamaya başladıktan sonra bir amaç uğruna çabalar. Önce ayağa kalkmak, sonra okumak, sonra üniversiteye gitmek derken kısa mesafede kendimize koyduğumuz hedeflerle yaşam gelir geçer. Bu hedeflerin en sonunda her zaman mutlu bir yaşam vardır. İçinde yaşadığımız zaman diliminde, gerçekçi olalım, mutlu yaşam bile belirli bir miktar paraya bağlı.

Bu başarıların hepsini elde etmiş, çok zengin ve ünü dünya üzerinde milyonlar tarafından duyulmuş çoğu zengin, tarih boyuncu çeşitli sorunlarla karşılaşmıştır. İntiharlar, uyuşturucu bağımlılığı ve diğer çeşitli sorunlar, bu insanların belki de başkalarının özenerek baktığı hayatlarındaki laneti olmuştur çünkü artık amaçları kalmamıştır. Minecraft'ın yapımcısı "Notch" da bu insanlardan birisi.

2.5 milyar $ serveti bulunan Notch, yaşadığı sıkıntıları ve sorunları Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. Notch'un dediğine göre elde ettiği büyük servet, her istediğini almasını ve yapmasını sağlamış. Bu durum başlarda güzel görünse de zaman ilerledikçe Notch, kendini bir sonraki aşamaya taşıyacak amacı bulamamış. Notch sorununu; "İstediğin her şeye sahip olmanın kötü yanı da denemeye çalışmak için bir neden kalmaması ve insan eylemleri, bu dengesizlikten ötürü imkansızlaşıyor" tweeti ile özetlemiş.Notch'un diğer bir tweetinde ise "Bir grup arkadaşımla Ibiza'da takılıyorum ve ünlü insanlarla party veriyorum, istediğim her şeyi yapabilirim ve daha önce hiç bu kadar sınırlanmış hissetmemiştim" yazmış. Ayrıca Notch, bu durumun başka sorunlara da neden olduğunu belirtmiş. Sevdiği bir kızı nasıl kaybettiğini kendi sözleriyle; "Mükemmel bir kız bulduk fakat o benden ve benim bu yaşamımdan korktu. Benim yerime daha normal birisini buldu" olarak anlatmış.

Markus bu durumu iş arkadaşlarıyla konuştuğunda da onu tatmin etmeyen cevaplar almış. Bu durumu da; "Ani başarılar yakalayan ve büyük servete kavuşanlarla konuştum, onlar bana bu durumun normal olduğunu ve zamanla geçeceğini söylediler. Söylediğiniz için sağolun! O zaman ben gidip bir duş alayım!" sözleriyle anlatmış. 

Markus'un bu durumu, birçok insanın önceden yaşadığı ve maalesef hayatına son verdiği bir evre. Ölümünün üzerinden çok geçmeyen Robin Williams, ünlü müzisyen Amy Winehouse, efsaneleşmiş isimler olan Jimi Hendrix ve Kurt Cobain ve daha sayamayacağımız kadar çok isim, ünün ve servetin getirdiği sıkıntılardan dolayı ya intihar etti ya da uyuşturucu ve alkol gibi insanın ölümünü getiren kötü alışkanlıklara başlayarak canlarını sıkan bu durumdan kurtulmaya çalıştılar.

Umarız Notch, devam etmek için gerekli olan amae yakın zamanda daha iyi hissetmeye başlar.

Kaynak:  TheNextWeb 
20
3
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
20
3
3
2
2