• Anasayfa
  • Donanım
  • Yüz Tanıma Teknolojisine Sahip Akıllı Ayna: MirrorMirror

Yüz Tanıma Teknolojisine Sahip Akıllı Ayna: MirrorMirror

0
0
0
0
0
Purdue Üniversitesi öğrencilerinin geliştirdiği akıllı ayna sayesinde sosyal medya hesaplarınızı ve e-postalarınızı kontrol edebiliyorsunuz.
Akıllı ev aletleri, özellikle IKEA’nın Samsung’la yaptığı anlaşmadan sonra çok daha popüler olmaya başlamıştı. Yaklaşık iki ay önce Samsung’un IKEA’yla kablosuz şarjlı ev eşyaları için anlaşmaya vardığından bahsetmiştik. Şimdi de artırılmış gerçeklik ve akıllı ev projesinin karışımıyla ortaya çıkan akıllı ayna MirrorMirror, kullanıcıların internet yaşantısını çok daha farklı bir boyuta taşıyor.

Purdue Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan akıllı ayna MirrorMirror, yüz tanıma teknolojisiyle donatılmış. Bu ayna, kullanıcının yüzünü algıladığı taktirde kişinin sosyal hesap ve e-posta gibi kişisel profillerine giriş yapılmasını sağlıyor. Ayrıca saat ve hava durumu gibi çoğu akıllı telefonda bulunan özellikler de MirrorMirror’da mevcut.



Akıllı ayna, açık kaynak kodlu olarak geliştirilmiş. Yani geliştiriciler, istedikleri taktirde aynanın daha işlevli bir hale gelmesini sağlayabilirler. 

MirrorMirror benzeri bir proje, daha önce Nick Nothom tarafından yapılmıştı. Nick Nothom’un ‘akıllı ayna’ projesine şuradan ulaşıp daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0