43
22
12
10
10
Kimi zaman yaptığımız haberlerde biz de değiniyoruz; günümüzün mobil cihazları tablet ya da telefonlar, bazı bilgisayarlardan daha güçlü donanımlara ve son derece gelişmiş grafik işlemcilere ve işlem kapasitesine sahip.

Öyle ki; bazı mobil oyunlar bilgisayar ya da konsol oyunlarının kalitesini aratmıyor ve gerek hikayen,n sürükleyiciliği, gerekse de oynanabilirlik ve grafik olarak son derece üst düzey bir oyun deneyimi sunuyorlar.

Yine de eski konsollarımızda ya da bilgisayarlarımızda oynadığımız öyle oyunlar var ki; ne gelirse gelsin onların yerini tutamayacak gibi hissediyoruz.

Bu listemizde de bizim gibi düşünüp eski oyunlardan hala keyif almak isteyen ya da boş anlarında farklı bir deneyim isteyen oyuncular için, mobil cihazlarında oynayabilecekleri 10 klasik pc ve konsol oyununu derledik.
Heroes of Might and Magic III
Heroes of Might and Magic III
Sevilen strateji serilerinden Heroes’un en iyi oyunlarından biri olan Heroes of Might and Magic III ile kalenizi seçip isterseniz şövalyelerinizle, isterseniz iblislerinizle, isterseniz de iskeletlerinizde tüm diyarı ele geçirebilirsiniz.
Baldur’s Gate
Baldur’s Gate
Kendisinden sonraki tüm RPG oyunlarını etkilemeyi başarmış olan ve tüm zamanların en efsane oyunlarından Baldur’s Gate de hem Android, hem de iOS cihazınızla oynayabileceğiniz klasikler arasında. (FRP severler beğene tık)
Carmageddon
Carmageddon
“Bisikletliler 150 puan kanka” cümlesinin doğuşu olan bu oyun bir dönemin yasaklıları arasında yer alıyordu ki; artık tablette de telefonda da iOS’ta da Android’de de kaza serbest
Another World
Another World
Alice Harikalar Diyarı’nda kafası ile yapılmış, kendini yanlışlıkla başka bir dünyaya gönderen Lester’in serüveninin 20’inci yıl özel versiyonu da iOS ve Android cihazların uygulama mağazalarında.
Grim Fandango
Grim Fandango
“Kese kağıtlı” ve takım elbiseli düşmanlarınızdan ofis ortamında sakınmaya çalıştığınız bu karmaşık beyaz yakalı macerası çok canlar sıkmıştı bir zamanlar ki; mobil dünyada görevine devam ediyor.
Crazy Taxi
Crazy Taxi
Para kazanmanın tek amaç olduğu; ama çoğu zaman amacı dışında oynanan bu oyun ile kendi durağınızı kurmak varken müşterileri çıldırtmayı tercih ediyorsanız, yalnız değilsiniz.
Myst
Myst
Fanları için en muhteşem, diğerleri için ise en durağan oyunlardan biri olan Myst, kendisini daha önce bilgisayarda oynamış ve zevkine varmış oyuncularını uygulama mağazalarında bekliyor.
Final Fantasy
Final Fantasy
Final deyip deyip 1987’den beri sonunu getiremeyen efsane oyun serisi Final Fantasy’nin de 15 oyunundan pek çoğu mobil cihazlarınız için uyarlanmış halde.
Sonic CD
Sonic CD
Halka peşinde koşan Mavi Kirpi Sonic’in Sony CD konsolunda bir zamanlar fırtınalar kopardığını hatırlamıyor olabilirsiniz; ancak ilk CD’li konsolların ilk oyunlarından olan Sonic CD, artık en dijital cihazlara da uyumlu.
43
22
12
10
10
Emoji İle Tepki Ver
43
22
12
10
10