MSI Yeni Mini Bilgisayarını Tanıttı: Cubi

0
0
0
0
0
Üst düzey bilgisayar çözümleri konusunda en önemli firmalardan olan MSI, Cube Mini serisini tanıtarak televizyonunuzda da pc keyfi yaşamanızı kolaylaştıracak.
Bilgisayar üreticileri konusunda önemli bir yere sahip olan ve özellikle "Oyuncu Bilgisayarı" denildiğinde ilk akla gelen firmalardan biri olan MSI o kızıl tonlarındaki bilgisayarlarıyla oldukça ünlü bir şirket olarak dikkat çeker.

Üst düzey performans sağlayan ve sürekli yenilikleri cihazlarına entegre eden MSI, haliyle bu pclerde fiyat konusunda da üst düzey ücretler istiyor.Fakat bu haberimizde değineceğimiz bilgisayar ise isteyen herkesin alabileceği bir bilgisayar olarak dikkat çekiyor. Yukarıda gördüğünüz gibi minicik olan MSI marka bilgisayar MSI Cubi adını taşıyor.

İlk bakışta yaklaşık bir hafta önce bu haberini yaptığımız HP Stream Mini cihazlarını andıran görüntüye sahip olan Cubi Mini, işlev olarak HP'nin minileriyle aynı klansmanda olacak. (Ayrıca Gigabylte BRIX, Intel NUC ve Zotac Mini gibi ürünler de piyasada bulunuyor)3 farklı varyasyona sahip olan MSI Cubi serisi şu şekilde sıralanmış;
 

 MSI Cubi Mini Bilgisayarları

  • 1.5 GHz Intel Celeron 3205U İşlemciye
  • 1.9 GHz Intel Pentium 3805U İşlemci
  • 2 GHz Intel Core i3-5005U İşlemciGörüldüğü gibi arasındaki farklılıkların sadece işlemci olduğu anlaşılan MSI Cubi serisinin özellikle i3 işlemcili versiyonunun performans noktasında da tatmin edebileceği görülüyor. (Ayrıca bu işlemciler 14nm, 15 watt ve 64-bit Broadwell mimarisine sahip)

Diğer özellikleri ise 2GB RAM, 64GB mSATA HDD ve Intel HD Graphics on board ekran kartı olan MSI Cubi'de ekstra özellikleri ile de fazlasıyla dikkat çekiyor.Fazladan 2.5" boyutundaki HDD ya da SSD'ler için yer olan cihazı 8GB RAM'e kadar yükseltebiliyorsunuz. 2 adet USB 3.0, 1 jack girişi, 1 4K destekli HDMI girişi, 1 LAN portu, 1 DisplayPort bulunan Cubi fiyatlar konusunda da gayet olumlu görünüyor.

Sırasıyla 150 Dolar, 200 Dolar ve 280 Dolar olan cihazlar güzel bir seçim sunuyor.Windows 8.1 ön yüklü olarak gelen bu mini bilgisayarlar 0.45 litrelik bir alan kaplıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0