MSI, Yeni Kral GTX 1080'e Ait Kendi Serisini Duyurdu!

1
0
0
0
0
Nvidia'nın DreamHack'te tanıttığı yeni efsane ekran kartı GeForce GTX 1080'in MSI modelleri görücüye çıktı!
Aylarca merakla beklenen ve DreamHack'te yapılan lansman ile Titan X'i dize getiren GeForce GTX 1080, sunduğu özellikler ve detaylar ile göz doldurmuştu. Buradan detaylarını görebileceğiniz bu yeni canavar 2 adet GeForce GTX 980'nin SLI olarak kullanılmasından ya da GTX Titan X'in performansından iki kat daha hızlı ve hatta 3 kat daha verimli çalışacağı belirtilmişti.

16nm FinFet teknolojisi ile üretilen kart bellek olarak GDDR5X şeklinde 8GB gibi devasa bir yapıya sahipti. Şimdi ise MSI'ın ellerinde yeniden kimlik kazanan GTX 1080'in 4 farklı versiyonu ve bir de VR Boost Kit'i duyuruldu.


 

 MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G


MSI'ın özellikle GTX 900 serisinde sunduğu Gaming serisini GTX 10 serisi ile yenileyerek Gaming X adını verdiği bu versiyonda Twin Frozr soğutma ve gelişmiş termal geliştirilmeler ile daha yüksek bir performans sunacak. RGB LED destekli ejderha simgesini de sunan bu kartta özel 10 fazlı PCB tasarımı ve Military Class 4  bileşenleri ile donatılmış. Founders Edition'da sadece 8 pinlik güç bağlantısı bulunuyor olsa da bu kartta 8+6 pinlik bir sistem sunan MSI, güç aşırtma ile çok daha efsane performans gösteren bir kartı oyuncuların hizmetine sundu.

Twin Frozr VI teknolojisine sahip bir soğutma sunan Gaming X, TORX Fan 2.0 özel fanları ile hız aşırtmalarında dahi sessiz ve soğuk bir kart olacak olan bu arkadaşımız, performans düşkünlerinin ilk tercihi olmaya şimdiden aday.


 

 MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWK


MSI'n bir diğer şaheseri olan Sea Hawk versiyonunda ise Corsair ile işbirliğine giden firma, GeForce GTX 1080 gibi bir kartı Corsair gibi bir firmanın sıvı soğutma teknolojisi ile birleştirerek, "Alın, istediğiniz kadar abanın" demek istemiş olabilir. Keza böyle bir soğutma ve böylesine bir kartın birleşimi, istediğiniz oyunda ultra'ya alıp ne varsa fullemek demek.


 

 MSI GeForce GTX 1080 ARMOR 8G OC


MSI'ın klasikleşen kırmızı rengi yerine siyah ve beyazın hakim olduğu Armor versiyonunda Gaming X için alternatif bir renk gibi sunuluyor. Armor 2X termal tasarıma sahip olan bu kartta ise Twin Frozr V'teki teknolojisi Airflow Control Fan sistemi ile birleştirerek üretilmiş. Zero Frozr teknolojisi ile yük binmeyen normal kullanımlarda hiç çalışmayacak olan fanlar, böylelikle oyunda değilken boşuna ses çıkarmayacak ve aynı zamanda güç tüketiminde de ekonomik olacak.


 

 MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G OC


Bu kartta ise Nvidia'nın stok tasarımına sadık kalarak geliştirildiğini görebilirsiniz. Siyah ağırlıklı ve gümüş renginin hatlarıyla birleştirilen kart yenilenmiş termal tasarımı ile kartta ısınan havayı egzos sistemi ile direkt olarak PC'den dışarı atarak çalışacak. Böylece ekran kartında bulunan ısınan havayı kasa içinde tutmayacağı için kasanın soğumasına çok ciddi katkı sağlamış olacak.


 

 MSI VR Boost Kit


Bu ürün ise görebileceğiniz gibi bir kart değil, MSI'n sanal gerçeklik deneyimi için MSI GeForce GTX 1080 ekran kartları ile beraber çok daha stabil ve çok daha iyi bir deneyim sunması adına geliştirildi. MSI Gaming App ile daha iyi bir VR deneyimi sunacak olan MSI VR Boost Kit, görünüşe göre artık gerek kalmayan DVD Rom sürücüsü yerine gelerek sanal gerçeklik dünyasında daha iyi bir katkı sağlayacak.

Sonuç olarak dileyen sisteme, istenildiği seçim yapılmasını sağlayan MSI, fiyat bilgisini ise şimdilik vermiyor. Ancak ilerleyen günlerde detaylar gelecektir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0