Muhasebecilere Elveda: Şirketlerin Tüm Mali İşlerini Üstlenen Yapay Zeka Geliştirildi!

0
0
0
0
0
Şirket muhasebesi tutmak zor iş... Girdiler, çıktılar, satışlar, faturalar derken arası sayılarla iyi olmayanların devreleri yakabileceği kadar zor! Neyseki yapay zekalar bu alanda da devreye girmeye başladı.
Şirket muhasebesi tutmak oldukça zor ve bilgi gerektiren bir iş. Olay sadece hesap kitapla olsa matematiği iyi olan herkes muhasebeci olurdu ancak durum bundan ibaret değil. Gelirler, giderler, satışlar, faturalar derken aslında işi bilmeyenler için oldukça zor ve sıkıcı görünen bu işler artık bilgisayarlar tarafından üstlenilebilir.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin hesaplarını tutacak bir sistemi oluşturmak için bir araya gelen 4 startup şirket Smacc adlı sistemi ortaya çıkardı. Aylık üyelik teklifleri ile kullanılabilen Smacc’ın arkasında Cherry Ventures, Rocket Internet, Dieter von Holtzbrinck Ventures ve Grazia Equity şirketleri bulunuyor.Yüksek güvenlik ile korunan sisteme şirketler girdilerini yüklüyor. Yapay zeka verileri okuyabilecek formata çeviriyor, şifreliyor ve ilgili hesaplar altında topluyor. Satış ve maaliyet hesabı, fatura takibi, likidite hesaplama gibi işlemleri de yerine getirebilen sistem, kendi kendine öğrenme yeteneğine de sahip. Örneğin, faturalardaki kalemleri, toplam tutarları ve vergi oranlarını kontrol eden sistem sonuçları doğrulayabiliyor. Belli ürünlerde ya da tedarikçilerde kullanılan özel oranları ya da hesaplamaları bir kez  öğrendiğinde sonraki işlemlerde uygulayabiliyor. Smacc hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0