• Anasayfa
  • Donanım
  • Neredeyse Her Şeyi Butona Dönüştüren Sistem: Makey Makey Go

Neredeyse Her Şeyi Butona Dönüştüren Sistem: Makey Makey Go

1
0
0
0
0
İstediğiniz hemen hemen herşeyi bilgisayarınıza komut verebileceğiniz bir butona dönüştürmek ister miydiniz? 
Klavyeniz ve fareniz işlerini son derece kusursuz bir şekilde görmekteler. Ancak tuşlardan sıkıldıysanız son derece eğlenceli ve yaratıcı bir çözüm sizi beklemekte.

'Makey Makey Go' adlı sistem, istediğiniz herşeyi butona (ya da tuş artık ne derseniz) dönüştürmekte. İşin eğlence ve yaratıcılık kısmını da tamamen size bırakmakta.

Makey Makey Go ile Kickstarter üzerinden ikinci projelerini sunan Joylabz, bu projeyle daha şimdiden ilk yaptıklarının kazancını geçmiş durumda. Makey Makey Go aslında USB arayüze sahip bir kart. Kablolu krokodil şeklinde çıkışa sahip olan sistem, bu krokodili tutturduğunuz yeri temas noktası olarak algılamakta. Tanıtım videosunda da görebileceğiniz gibi krokodil tutturularak butona çevirilen şeylerden bazıları muz, jöle, çekiç, ya da en basitinden eliniz. 'Makeshift' butonuna bastığınızda Makey Makey, bilgisayarın krokodile tutturduğunuz şeyi buton olarak algılamasını sağlamakta.

Makey Makey iki buton barındırmakta. Biri tahmin edebileceğiniz gibi açma kapama düğmesi. Diğeri ise giriş modunu belirlemenizi sağlamakta. Bu sayede bağladığınız şeyi bilgisayarınıza mouse butonu ya da direkt Space tuşu olarak tanıtabiliyorsunuz. Yazıdan sistemi anlayamadıysanız dert etmeyin. Aşağıdaki video size Makey Makey Go'nun nasıl kullanıldığını çok güzel bir şekilde anlatmakta.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0