Nextbit'den Hafıza Alanı Dolmayan Telefon Geliyor!

1
0
0
0
0
Nextbit'in yeni telefonu Robin'in hafızası, teorik olarak asla dolmuyor.
Akıllı telefonlar, satışa çıktıkları ilk tarihten beri farklı markalar tarafından farklı özelliklerle kullanıcılara sunuluyor. Her sene telefon satıcısı firmaların sayısı artıyor, piyasada yeni özellikleri bulunan telefonlar beliriyor. Her modelin kendine ait iyi ve kötü yönleri var fakat açık söylemek gerekirse kullanıcılar akıllı telefonların iki özelliğinden çok çekiyor; depolama alanı ve batarya boyutu.

Nextbit, telefon sektörüne yeni katılan isimlerden birisi. Normalde yeni katılan markalar uygun fiyatlarla yüksek özellikli telefonlar satarak kullanıcıların dikkatini çekmeye ve tanınan firmalar arasına katılmaya çalışırlar. Nextbit bu algıyı değiştirecek bir telefonla piyasaya giriş yaptı.Nextbit'in ilk telefonu olan Robin, depolama alanı doldurulamayan ilk ve tek telefon. Robin normalde standart olarak 32 GB hafızaya sahip olsa da Nextbit'in sistemi sayesinde, telefonun dolu hafızası belirli bir orana ulaştığı zaman video, fotoğraf ve belgeleri otomatik olarak telefonun sahip olduğu buluta yüklüyor. Böylece sizi uğraştırmadan telefonunuzun hafızasının dolmasını, telefonun yavaşlamasını ve sizin için gerekli olabilecek dosyaları silmenizi önlüyor.

Şu an neredeyse bütün markalar ve telefonlar bulut özelliğine sahip ama Robin'in bu özelliği teorik olarak ona "hafıza alanı hiç dolmayan telefon" diyebilmemizi sağlıyor. Robin bu özelliklerinin yanı sıra 5.2 inch 1080p ekrana, Qualcomm Snapdragon 808 işlemciye, 3 GB RAM'e, 2680mAh bataryaya ve 13 megapixel arka kameraya sahip. Ayrıca Robin'in "hafıza alanı hiç dolmayan telefon" ünvanını borçlu olduğu otomatik veri aktarımlı bulut, 100 GB hafıza alanına sahip olacak.
 

Robin'in ön sipariş üzerinden satışı bugün başladı. Ön siparişin ilk bölümünde telefonu alanlar 300$ üzerinden, diğer bölümde alanlar ise 350$ üzerinden telefona sahip olabilecekler. Telefonun normal satış fiyatının 400$ olacağı bildirildi, yani almayı düşünenler ön siparişin ilk bölümünde telefonu almaları durumunda %25 oranındaki indirimden faydalanabilecek.

Kaynak: TheVerge 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0