Nike'tan Atletlere Özel 3D Yazıcı Teknolojili Ayakkabı

1
0
0
0
0
Nike'tan Atletlere Özel 3D Yazıcı Teknolojili Ayakkabı
Nike, futbolcu ve atletlerin daha hızlı koşabilmelerini sağlayan ve 3D yazıcılar kullanılarak geliştirilen Vapor Carbon Elite Cleat ayakkabı modelini tanıttı.
Sponsoru olduğu sporcular için teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanan Nike'tan yine çok özel bir üretim daha geliyor: Vapor Carbon Elite Cleat. 3D yazıcılar kullanılarak üretilen ayakkabılar, Amerika'nın en büyük spor organizasyonları arasında yer alan Super Bowl'da sporcular tarafından giyileceği duyuruldu.

 Michael Johnson'dan destek

Ayakkabının tasarım aşamasında 1996 olimpiyatı altın madalya sahibi Amerikalı koşucu Michael Johnson ile çalışan Nike tasarım ekibi, koşucuların sprinte başlamadan evvelki duruşlarını ele alarak tasarımı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Sıfır noktasında kaymayı engellemek için V Plate adı verilen özel taban, 3D yazıcı teknolojisi kullanılarak geliştirildi.

 Nike: Bu teknolojiye çok şey borçluyuz!

Nike yetkilileri, eğer 3D yazıcı teknolojisi kullanılmasaydı ayakkabının bu kadar kısa sürede üretilmesinin mümkün olmayacağını belirttiler. Geleneksel yöntemler kullanılarak yapılması halinde, ürünün üretiminin yıllar alabileceği yönünde de açıklamalarda bulunuldu. Üretim ve tasarım aşamasında maliyetin bir hayli düşmesinin, ayakkabının son kullanıcılara alım konusunda olumlu bir etki yaratıp yaratmayacağı ise şimdilik belli değil.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0