Nintendo'nun Geçtiğimiz Yıl Vefat Eden CEO'su İçin Hazırlanan Animasyon Gözleri Yaşarttı

1
0
0
0
0
Nintendo'nun Geçtiğimiz Yıl Vefat Eden CEO'su İçin Hazırlanan Animasyon Gözleri Yaşarttı
Oyun devi Nintendo'nun geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren CEO'su Satoru Iwata, Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda anıldı. Etkinlikte yayınlanan duygusal animasyon filmi oyunseverlerin gözlerini yaşartıyor.
Oyun devi Nintendo’nun geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden CEO’su Satoru Iwata, San Francisco’da gerçekleşen Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda anıldı. Etkinliğin ödül töreninde efsane isim için hazırlanan 3 dakikalık bir animasyon filmi gösterildi. Duygusal film hem etkinliktekileri, hem de bizler gibi videoyu internet ortamından izleyenleri hüzünlendirmeyi başardı.

 Duygusal Filmde Eserleri Yer Alıyor

2000 yılında Nintendo’da kariyerine başlayan Sataru Iwata’nın emeğinin geçtiği birçok ürünün yer aldığı animasyon filmde, ünlü CEO’nun fikirleri düşünce balonları ile gösterilmiş. Film boyunca Iwata’nın düşüncelerin gerçeğe dönüştüşmesine şahit oluyoruz. Filmin sonunda ise ünlü isim, tıpkı düşünceleri gibi göğe yükseliyor ve ardında büyük bir miras bırakıyor.
 

 Oyun Dünyasına Emeği Büyük

Nintendo’un tanınan yüzü olan Saturu Iwata, Super Mario Bros. gibi efsane oyunlardan Nintendo Wii gibi başarılı konsollara kadar birçok üründe şirkete katkı sağlamıştı. Kanser tedavisi gören Iwata, 13 Temmuz 2015 tarihinde 55 yaşında yaşama veda etti. Efsane ismi oyun dünyasına kattıklarından dolayı saygıyla anıyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0