• Anasayfa
  • Donanım
  • Nokia 360 Derece Çekim Özellikli OZO İsimli Kamera Üretiyor

Nokia 360 Derece Çekim Özellikli OZO İsimli Kamera Üretiyor

1
0
0
0
0
2016 ile telefon piyasasına girmesi beklenilen Nokia, Ozo isimli bir 360 derece çekim özellikli kamera ile bir piyasa yoklaması yapacak.
Nokia dediğimizde dünya genelinde neredeyse herkes telefon üreticisi olduğunu bilir. Microsoft'a mobil tarafını satınca birçok kişiyi şok eden karar sonrası da 2016'da geri dönmek üzere Alcatel-OneTouch'u satın alan Nokia, aynı zamanda Meizu ile yakın ilişkiler kurmakta.

Şimdi ise bambaşka bir cihazla karşımıza çıkacak olan Nokia, ünlü Carl Zeiss optiklerini konuşturacak. "Ozo" adına sahip bir 360 derece çekim özellikli kamerası ile mobil sektöre geri dönüşünden önce VR, yani sanal gerçeklik marketlerine giriş yapıyor. 360 derecelik kamera çekiminin yanında 360 derecelik ses kayıt da destekleyen bu kamera böylelikle sanal gerçeklik gözlüğü ile beraber müthiş bir çekim sağlayabileceğini iddia ediyor.Nokia Teknolojileri başkanı Ramzi Haidamus, Ozo'nun VR teknolojilerine çok farklı bir bakış açısı sağladığını ve oldukça güçlü bir kamera olduğunu belirterek profesyoneller için tasarlandığını ve üretildiğini söylüyor. Nokia'nın da sanal gerçeklik sekötürne girmesiyle gittikçe büyüyen ve popülerleşen 360 derecelik video deneyimleri ileride sinemalara da uyarlanabilir.

Böylelikle bir sinemaya girerken aldığımız 3 boyutlu gözlükler yerine Oculus Rift benzeri gözlükler takarak bambaşka film deneyimleri de yaşayabiliriz. Hatta bundan daha sonraki hedef 3D VR olabilir. Yani sanal gerçeklik içinde 3 boyutlu bir deneyim ise efsane olacaktır. Merakla bekliyoruz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0