• Anasayfa
  • Donanım
  • Nvidia'dan 8 Ekran Çıkışlı Grafik Kartı: NVS 810 Business

Nvidia'dan 8 Ekran Çıkışlı Grafik Kartı: NVS 810 Business

0
0
0
0
0
İşletmelere yönelik yeni grafik kartını tanıtan Nvidia, resmen piyasaya bir canavar salmış.
Ekran kartı piyasasında zirvenin sahibi olan Nvidia, ürün yelpazesine yeni bir ekran kartı daha eklemiş durumda. Ancak bu sefer gelen ekran kartı direkt olarak işletmelere yönelik.

Şöyle ki; Nvidia normalde standart tüketici pazarı için GeForce ekran kartları, sunucu pazarı için ise Quadro ekran kartları ile piyasada boy gösterirdi. Ancak son dönemlerde yaygınlığı artan ve pratiklik açısından ciddi derecede kullanışlı olan birden fazla, çoklu ekran kullanımının artışı, Nvidia cephesini de atağa geçirmişti.Çoklu ekran kullanımı için NVS serisi ekran kartları üretmeye başlayan Nvidia, bu serinin yeni üyesi NVS 810 Business'ı tanıttı. Aslında NVS 810 Business'ın ne özellik taşıdığı tamamen adında barınmakta dersek yanlış olmaz. Zira NVS 810 Business, 8 ekran çıkışına sahip ve tamamen işletmelere yönelik.

İki adet GM107 grafik biriminin bulunduğu kartta bu birim için 2GB DDR3 bellek ayrılmış durumda ve kartın ulaştığı maksimum güç tüketimi 68Watt. Ayrıca kartta 2x512 olmak üzere 1024 adet Nvidia'nın özel Cuda çekirdeği bulunmakta. Paralel programlama platformu olan bu çekirdek, bilgisayarın işlem performansına yüksek oranda katkı sağlamakta.Kartın diğer özelliklerinden bahsedecek olursak; NVS 810 Business'da 8 adet Mini DP 1.2 çıkışı bulunmakta. Bu çıkışlar sayesinde kart, 8 farklı ekranı 30Hz hızında 4096x2160 piksel çözünürlüğünde kullanabilmekte. Hız, isteğe göre 60Hz'ye de çıkarılabiliyor ancak ekran sayısı 4'e düşüyor.

Son olarak kartın fiyatından bahsedecek olursak; NVS 810 Business, yurtdışında 715 euro'dan satışa sunulmuş durumda. Türkiye için net bir fiyatbelli değil ancak muhtemelen 2000 TL üzerinde olacaktır.

Kaynak: Techgage
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0