• Anasayfa
  • Donanım
  • Oculus Rift’in Patronundan Ürünün Fiyatıyla İlgili Komikçe Dilenmiş Özür: Pardon, Biraz Fazla Oldu

Oculus Rift’in Patronundan Ürünün Fiyatıyla İlgili Komikçe Dilenmiş Özür: Pardon, Biraz Fazla Oldu

0
0
0
0
0
Yaklaşık 3.5 yıllık bekleyişin ardından Oculus Rift nihayet satışa sunuldu fakat üründen daha çok ürünün fiyatı konuşuluyor.
Birçok kişinin beklediği gün nihayet geldi ve 2012 yılından beri sabırsızlıkla beklenen Oculus Rift, global pazarda satışa çıkarılmaya başlandı. Ürünün kendisi gibi fiyatının da ne olacağı merakla bekleniyordu, bugün itibariyle Oculus Rift’in fiyatı da belli oldu: 600 dolar!

Aslında cihazın fiyatıyla ilgili daha önce ortalarda çok fahiş fiyatlar dönüyordu. ‘En az 1000 dolar fiyatı olur’ denilen ürün için daha sonra bir açıklama yapma gereksinimi duyan Oculus Rift’in geliştiricisi Palmer Luckey, ürünün 350 dolar civarında satışa sunulabileceğini duyurmuştu. Tabii doğal olarak herkeste cihazın bu fiyatla geleceğine dair ciddi bir beklenti oluşmuştu. Bugün itibariyle 600 dolardan satışa sunulacağının açıklanmasıyla Luckey de eleştirilerin odak noktası haline geldi.Reddit’teki bir tartışmaya dahil olan ve Oculus Rift’in daha önce söylenilen fiyattan neden daha fazla fiyata piyasaya sürüldüğüyle ilgili sorulara cevap veren Luckey, bana Türk yapımı olan ‘Pardon’ filminin efsane repliğini hatırlattı. O dönem medyada 1500 dolara kadar fiyata sahip olacağının dillendirilmesine canının çok sıkıldığı için böyle bir fiyat söylediğini belirten Luckey, cihazın 600 dolardan satışa sunulması hakkında ‘pardon, biraz fazla olmuş olabilir’ açıklamasını yaptı.

Oculus Rift’in şimdiye kadar 20 ülkeye sipariş gönderilmesi ve bu ülkeler arasında Türkiye’nin bulunmaması, Luckey’i eleştirmememize sebep değil tabii ki. Bizim buralarda çok doğru bir laf vardır: Sözünün eri olacaksın. O yüzden şimdi ağzıyla kuş dahi tutsa Luckey bizim gözümüzde bitmiştir. (çok sinirlendim, Mazlum’u getirin bana)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0