• Anasayfa
  • Donanım
  • Ödev Hazırlamaktan Bıkan Öğrencilerin Hayalindeki Bilgisayar: HP Sprout Pro!

Ödev Hazırlamaktan Bıkan Öğrencilerin Hayalindeki Bilgisayar: HP Sprout Pro!

1
0
0
0
0
"HP'nin ilginç bilgisayarı" olarak gündeme düşen HP Sprout, sektörde fazla ilgi görmesi üzerine yeni bir modele kavuşacak.
Görmeye alıştığımız laptoplar, bilgisayarlar, telefonlar ve benzeri cihazlar, bu cihazların üretimini yapan bazı yenilikçi firmalar sayesinde yeni özelliklere ve görünümlere sahip olabiliyorlar. Bilgisayar ve bilgisayar donanımları üretmesiyle yakından tanıdığımız HP,  2014 yılının Ekim ayında çok ilginç bir bilgisayarın tanıtımını yapmıştı. Sadece ekrandan oluşan ancak dokunmatik tablet benzeri bir yapısı bulunan, tuşları olmayan fakat projeksiyona sahip olan bu garip bilgisayar, ilk görüşte "aa bakın, farklı olacağım diye çıktığı an tarih olan bir tasarım daha" dememize neden oldu. Ancak Hp'nin "Sprout" ismini verdiği yeni bilgisayarın tanıtım videosunun yayınlanmasıyla birlikte bu cihaz hakkında söylediklerimizi hemen geri aldık. Kullanımı ve donanımıyla bizleri hayrete düşüren Sprout, HP'nin yaptığı açıklamaya göre bir modele sahip olacak.
 

Sprout Pro, her ödevini bilgisayardan yapan ve ödeve saatler veren öğrencilerin tam isteyeceği türden bir bilgisayar. Tablet benzeri yüzey ile birlikte çalışan projeksiyon, bu yüzeyin ek düzenlemeler yapabildiğiniz ikinci bir ekran olarak kullanılmasını sağlıyor. Tamamen dokunmatik olmasına rağmen ana ekran üzerinde tahtaya kalkmış öğrenci gibi işlemler ve çizimler yapamayacağınızı bilen HP, ana ekranda bulunan ve aklınıza gelen her türlü öğenin aktarılabileceği bu yüzeyi üretmiş.

Ana ekranın üst kısmında bulunan cihaz, Sprout Pro'nun hem algılayıcı kamerası, hem de projeksiyonu. Intel RealSense 3D teknolojisini kullanan bu cihaz, yaklaşık olarak ana ekranla aynı oranda büyüklüğe sahip olan dokunmatik yansımanın oluşturulmasında görev alıyor. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra bir tarayıcı olarakta kullanılabilen bu cihaz, istediğiniz her türlü yazıyı veya cismi bilgisayardan yeniden düzenlemenizi sağlıyor. Ana ekranın boyutu 23.6 inch ve HP'nin "Zvr monitör" olarak adlandırdığı monitörler arasında yer alıyor. Zvr monitörler 3D görüntü sunma konusunda oldukça gelişmiş bir donanıma sahipler. Hp'nin söylediği gibi "havada uçuyormuş gibi" bir görüntü sunan Zvr monitör, Sprout Pro'nun tasarım ve photoshop ile uğraşan kişiler tarafından da kolaylıkla kullanabileceğini gösteriyor.

Önceki modeli Sprout'a göre daha gelişmiş donanıma sahip olan Sprout Pro i7 Skylake işlemciye, Nvidia GeForce GT 945A ekran kartına, 1 TB depolama alanına, 8GB DDR4 RAM'e (16'ya kadar arttırılabiliyor) ve Wi-Fi, Bluetooh bağlantısına sahip. Sprout Pro'nun Şubat ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor, cihaz 2200 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0