Omron'dan Kusursuza Yakın Masa Tenisi Oynayan Robot

0
0
0
0
0
Omron'dan Kusursuza Yakın Masa Tenisi Oynayan Robot
İş dünyasında insanların yerini almaya başlayan robotlar, kim bilir belki bir süre sonra sporcuların da yerini alabilir.
Son dönemlerde robotların dünyasında olan yenilikler çoğu insanı endişelendirmekte. Ancak teknolojinin sunduğu imkanlar, doğru şekilde robotlara yansıtıldığında, hayatlarımızın vaz geçilmez birer parçaları haline dönüşmeleri an meselesi.

Zaten daha şimdiden pek çok robotik alet, aktif olarak bu durumda. Hayatlarımızı kolaylaştırma amacı ile geliştirilen robotlar, eğlence amacıyla kullanıldıklarında da oldukça başarılı işler çıkarmaktalar. Japonya merkezli Omron firmasının robotu da, bu amaçla geliştirilmiş bir robot. Kusursuza yakın bir şekilde masa tenisi oynayabilen robot, özellikle hızlı tepki verebilmesi ile dikkat çekmekte.
 

Piyasada benzer kapasitelere sahip pek çok robot bulunmakta ancak Omron'un robotu şu ana kadar bu bağlamda karşımıza çıkan en mekanik ve başarılı robot. Zaten robot, geçen sene Japonya'da düzenlenen CEATEC yarışmasında yaratıcılık ödülünü de almayı başarmış.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0