OnePlus Silver Bullet Kulaklık İncelemesi

0
0
0
0
0
OnePlus Silver Bullet Kulaklık İncelemesi

OnePlus, One adında çıkardığı uygun fiyatlı, CyanogenMod yüklü amiral gemisi telefonuyla adından sık sık söz ettiren şirket diğer Çinli üreticiler gibi uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler üretiyor.Buna örnek olarak yeni çıkardıkları powerbankı verebiliriz ama önce Silver Bullet (Gümüş Kurşun) adındaki kulaklığını inceliyoruz. Sizce adı kadar güçlü mü ?
OnePlus, One adında çıkardığı uygun fiyatlı, CyanogenMod yüklü amiral gemisi telefonuyla adından sık sık söz ettiren şirket diğer Çinli üreticiler gibi uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler üretiyor.

Buna örnek olarak yeni çıkardıkları powerbankı verebiliriz ama önce Silver Bullet (Gümüş Kurşun) adındaki kulaklığını inceliyoruz. Sizce adı kadar güçlü mü ?

OnePlus One telefonunda fiyat/performans konusundan alnının akıyla çıkmıştı. Acaba bunu sadece telefonlarında mı yaptılar yoksa OnePlus dediğimizde artık her alanda fiyat performans ürünleri mi aklımıza getireceğiz?
 

 Tasarım


Kutu tasarımındaki kulaklığın kabartması çok güzel durmuş diyebilirim. İçini açıp gördüğünüz diğer kutuyla aklınıza Apple Earpods geliyor.(Bende bir ara yanlış kulaklık mı aldım diye düşünmedim değil.) Earpods'un kutusu ile tek fark OnePlus bizimki mat olsun demiş. Kutuyu açınca abi en azından kutuya kulaklığı farklı biçimde koysaydınız ayıp ya diyorsunuz. En azından kutunun zemin rengi kırmızı ne değişir bilmiyorum ama..

Kulaklık sadece kutusu ile değil kablo ve malzeme kalitesi bakımından da tamamen Earpods'a benzer bir işçilik çıkarmış. Tek fark bu kulaklığın kulak içi olması. Kulaklıkları saymazsak tüm tasarım Apple Earpods diyebilirim. Zaten kulaklık kısmı başlı başına Xiaomi Piston kulaklık serisinden alınma. OnePlus demiş ki Apple gibi başlayalım sonra Çin'in Apple'ı gibi bitiririz. (Yazar burada Xiaomi'ye gönderme yapıyor)Kulaklığın mikrofon kısmının plastik ve kalitesiz hissiyatı bizi biraz üzdü ama parlak oluşu, tuşların kolay basılabilmesi ve oradaki kırmızı OnePlus logosu o ucuz plastik hissiyatını biraz kapatmış. Kutunun içinden çıkan 2 farklı silikonlu kulağınıza göre ayarlayabilirsiniz. Kulaklığın üzerindeki R/L harfleri yani sağ ve solu anlamına gelen ingilizce kelimelerin baş harfleri okunur biçimde büyük yapmış fakat karanlıkta bunu nasıl anlayacağız diye soran arkadaşları duyar gibiyim. Apple'ın Earpods'ta yaptığı gibi kulaklığın sağ tarafında mikrofon mevcut.

Belkide bu kulaklığın en güzel yanına geldik. Daha önce incelediğimiz kulaklıklara nazaran en hafif kulaklık. Başta metal olması ön yargılı davranmamıza ve ağır olduğunu düşünmemize neden olmuştu fakat görünüşüne göre hafif ve eğer doğru silikonu bulmuşsanız hiçbir şekilde (tabi zorlama hariç) kulağınızdan kayması veya çıkması söz konusu olmuyor.
 

 Uyumluluk 


Her ne kadar ben Apple'ın Earpods kulaklıklarına benzetsemde bu kulaklık sadece Android uyumlu. Windows Phone kullanıcılarıda aynı iOS kullanıcıları gibi bu kulaklığın ekstralarından yararlanamıyorlar. Bu arada bahsettiğimiz uyumluluk sadece ses açma ve kısma butonları fakat şunuda unutmayalım ki eğer telefonunuz destekliyorsa bu butonlarla fotoğrafda çekebilirsiniz.


 

 Ses Kalitesi 


Bu kulaklığı tasarlayan OnePlus çalışanları sanırım biraz rock müziğinden haz alıyorlar olacak ki bu kulaklığı ona göre tasarlamışlar. 108 dB ses seviyesi ile 120 TL fiyatı bulunan Sennheiser CX 300'den sadece 3 dB daha az değere sahip fakat daha pahalı olanda mikrofon ve buton namına hiçbir şey yok. O kadar çok benzettiğimiz Earpods'a kıyasla ise yaklaşık olarak 20 dB daha iyi bir değere sahip. Ayrıca diğer her değerde pahalı olandan daha iyi bir kaliteye sahip. Şimdi diyorsunuz bunun Rock ile alakası ne? Yüksek ses, yüksek bass seviyesi ve kaliteli derecede tizleri ile kesinlikle bunu kanıtlıyor. Şunu söylemem gerekli ki bu kulaklık her müzik zevki için tasarlanmış. Fakat rock müzikte daha çok tat verici biçimde. Benim şahsen bir kulaklıkta en uyuz olduğum bass vurunca normal sesin kısılması sorunu bunda yok. Bu konuda ciddi artılarını aldı bizden.

Bizim gördüğümüz tek eksi ise derin bass diye tabir ettiğimiz o tadın bu kulaklıkta pek bulunmamsı ve benim gibi tekno müzik dinleyenleri bu konuda üzmesi.Müzik performansından film performansına geçecek olarak olursak bu konuda kullandığım en iyi kulaklık. Çünkü dıştan gelen sesi çok iyi engellemenin yanı sıra yüksek sesi iyi bir surround oluşturarak vermesi kalitesinden bir kez daha söz ettiriyor.
 

 Sonuç Olarak


OnePlus yine fiyat performans konusunda iyi bir iş çıkarmış. Evet ismi kadar güçlü bir kulaklık olmuş. Görünüşü (kabloları hariç) sadece kulaklık olarak kesinlikle gümüş bir kurşun. Daha kaliteli bir kablo işçiliği beklerdik. En azından kablolar biraz daha kalın olsa ve daha az dolaşsa kesinlikle daha iyi olurdu. Ama bunun bir fiyat performans ürünü olduğunu düşür ve piyasada aynı özellikte olan kulaklıkların 120TL'den başladığını düşünürsek. Bu kesinlikle iyi bir seçim olacaktır.

 Meraklısına Değerler

  • Iç Direnç: 32Ω
  • Hassaslık: 108dB (at 500Hz)
  • Frekans Değeri: 20Hz-20000Hz
  • Maksimum Güç: 20mW
  • Bağlantı: 3.5mm
  • Kablo Uzunluğu : 1.1 m
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0