Orculus Rift Dev Kit 2'nin Satışına Başlandı

0
0
0
0
0
Orculus Rift Dev Kit 2'nin Satışına Başlandı
İlk geliştirme modeli ile sanal gerçekçilik kavramını yeni baştan şekillendiren Orculus Rift'in ikinci modelinin satışları başladı. 
Sanal gerçekçiliği başarılı bir şekilde kullanışlı ve alınabilir bir seviyeye getiren Occulus, ilk model üzerinde ilerleme kat ettikten sonra ikinci geliştirici kitini satışa sundu. 

Oculus firması yeni satışa sundukları ‘Oculus Rift Dev Kit 2’nin fiyatını 350 Dolar olarak belirlemiş. Şu an ön sipariş toplayan yeni cihaz’ın sevkiyatları Temmuz ayında başlayacak. 

İlk modelin eleştirilen yanlarından olan ekran çözünürlüğünün düşük olması, yeni modelde 960x1080 piksel çözünürlüğünde ekran konularak aşılmış. Böylece daha net ve keskin görüntüler elde edilerek, insanlar üzerinde oluşan gerçekçilik hissinin artması sağlanmış.

Unity oyun motoru ile uyumlu olduğu gibi, Unreal Engine 4’le de uyumlu olan ikinci geliştirme sürümü, geliştiricilere daha fazla alternatif sunmaya başladı. 

Düşük gecikmeli kafa takip sistemi, OLED ekran gibi pek çok yenilik içeren ürünün sayfasına bu adresten erişebilirsiniz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0