OS X El Capitan'ın İçinden 21 İnçlik 4K iMac Çıktı

0
0
0
0
0
Apple'ın yeni Mac işletim sistemi geliştirici sürümü olarak yayında. Fakat bu geliştirici sürümü yeni bir iMac hakkında detayları sızdırmış olabilir.
Kullanıcılarına üst düzey bir işletim sistemi deneyimi sağlamak amacıyla ortaya çıkan ve daha geliştirici beta sürümünde olan OS X El Capitan'ın içerisinde bulunan kodlar meğer bizden neleri saklıyormuş.

Apple'ın yeni şaheseri El Capitan'ın içerisinde rastlanan kodlar yeni bir iMac'e işaret ediyor. Bu yıl Apple 5K bir iMac çıkarmıştı. El Capitan'ın sızdırdığı iMac ise 21 inç boyutunda ve 4K çözünürlüğe sahip olacak.27 inçlik ve 5K ekran ile gelen iMac'in bir kademe altında bulunması beklenen yeni iMac şimdiden Apple hayranlarını sevindirdi. El Capitan'ın kaynak kodlarından sadece bu çıkmadı. Yeni beta sürümünün kaynak kodlarında Intel'in en yeni Broadwell işlemcisi ile gelen grafik kartı Intel Iris Pro Graphics 6200 ve AMD Radeon R9 işlemcilerine de rastlandı.

Daha bitmedi. Yine aynı kodlarda Bluetooth bağlantısına sahip çoklu dokunmatik destekli bir uzaktan kumandaya rastlandı. Bu bir oyun kumandası mı olacak yoksa bazı ses cihazları ile alakali bir kumanda olacak onu ilerleyen günlerde göreceğiz.El Capitan yazılımsal olarak yenilik getirmiyor ayrıca yeni Apple ürünlerinin traillerınıda gizliyormuş. (Adamlar işletim sistemine iMac gizlemiş) Yeni iMac'in sonbaharda tanıtılması bekleniyor. Eğer tanıtılırsa iMac'lerin çözünürlüklerine yeni bir standart geleceği kesin.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0