Oy Verirken Selfie Çeken 29 Kişiye 250 TL Para Cezası Verildi

0
0
0
0
0
Oy Verirken Selfie Çeken 29 Kişiye 250 TL Para Cezası Verildi
Kabahatlar Kanunu'nu ihlal ederek seçim sırasında Selfie çekip sosyal medyada paylaşım yapan kişilere 250 TL'lik para cezası kesildi.

Selfie çekmek, her zaman insanları mutlu edemeyebiliyor. Bir ay önce Selfie çeken bir kişi, sosyal medya aracılığıyla birçok ölüm tehdidi almıştı. Ayrıca Romanya'da park halindeki bir trenin üzerine çıkarak Selfie çeken genç kız, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti.

Selfie çektiğine pişman olan kişiler arasına 29 Türk vatandaşı da katıldı. Geçtiğimiz pazar günü yapılan genel seçimlerde, seçmenler için yapılan tüm uyarılara rağmen oy pusulasıyla Selfie çekip sosyal medyada paylaşım yapanlar 29 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, oy verdikleri sırada oy pusulasıyla selfie çekip bunu sosyal ağlarda paylaşan 29 kişi hakkında 250’şer TL’den toplamda 7 bin 250 TL para cezası kesildi.

Ceza kesilen kişilerin sözlü ifadelerinde ise “Bizim bundan haberimiz yoktu. 250 TL ceza yiyeceğimizi bilseydik, bile bile fotoğraf çekilmezdik” dediler.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0