Ozone K1ck Special Edition XL Mousepad İncelemesi

0
0
0
0
0
Meet the pros! serisinin K1ck imzalı ürünü ile tanışmaya hazır mısınız? Ozone bu mousepad ile güzel bir yer ediniyor kendisine.
Bir gaming mousepadde önemli olan başlıca şeyler nelerdir? Sert bir yüzeyi olmalı, aynı zamanda kaygan olmalı.. Evet oradan bakınca "çikolata tenli olsun ama kumral olsun" der gibi oldu.

Bu mousepadi ilk incelemeye başladığımda "Sektöre yeni giren Ozone acaba nasıl bir ürün ortaya koydu?" diye düşünüp baya bi negatif yönlerini aradım.. Fakat tek bulabildiğim negatif yönü desenli/renkli olması oldu.Aslına bakarsanız test ederken bu desenlerin bana her ne kadar engel teşkil etmediğini fark etsem de birçok kişi bunun eksi bir yön olduğunu düşünüyor. Bu mousepadde ise hoşunuza gidecek olan şeyler muhtemelen yüzeyinin sertliği ve kayganlığı olacaktır.

Mousepad camiasında ünlü iki isim var, bir tanesi yüzeyinin kayganlığı ile ün salmışken diğeri yüzeyinin sertliği ile ünlüdür.. İşte bu arkadaşta her ikisi de mevcut. Olur mu demeyin, oluyor. Size bu mousepadin teknik özelliklerini anlatırken aynı zamanda gaming mousepadde hangi noktalar önemlidir? sorusuna da cevap vermiş olacağım.


 

 Gaming Mousepadin Olmazsa Olmazları;

  • Yüzey sertliği
  • Yüzey kayganlığı
  • Malzeme kalitesi
  • Kenarlık dikiş kalitesi
  • Mousepad ölçüleri

Yüzey sertliği konusunda, bu özelliğin en iyisi olan rakibiyle kafa kafaya gidebilecek kalitede bir ürün yapmışlar. Yüzey kayganlığı konusunda, bu özelliğin en iyisi olan rakibiyle kafa kafaya gidebilecek kalitede bir ürün yapmışlar.

Malzeme kalitesi, uzun süreli kullanımlarda ne olur bilmiyoruz ama dokunduğunuz an hissediyorsunuz bunu. Kenarlık dikiş kalitesi, birçok gamerın pek umursamadığı ama uzun süreli kullanımda dikişlerin atması açılması vb. durumlarda mousepadin parçalanmasına kadar gidebilecek bir durumdur aslında.

Ölçü konusunda ise XL sınıfının hakkını verirken, diğer taraftan da sofra bezi ölçülerinde bir mousepad ile karşılaşmıyoruz. Buna ek olarak mousepad tabanında kaliteli bir kauçuk kullanılmış, ne kadar katlarsanız katlayın yine aynı şekilde oturup masayı tutuyor.Küçük uyarı; gaming mousepad kullanıyorsanız masanızda çay, kahve vb. şeyler bulundurmayın, yüzeyi sıvı ile temas ederse bir süre sonra özelliği kalmaz ve hiçbir işe yaramaz.

Negatifliği olarak görülen desen ve renk kısmına geliyoruz. Malzeme kalitesinden olsa gerek bu desenler bize mouse kaydırma performansı anlamında bir sorun çıkartmıyor. En azından ben göremedim, sizler de bi deneyin.

Son olarak fiyat/performans olarak bakalım ürüne, performansını inceledik, beğendik. Peki ya fiyatı? Fiyatını da şahsen beğendim ben, hak ettiği fiyatı belirlemişler ürün için. (60-70TL civarı bir fiyatı var) Bence marka takıntınız yoksa bu ürüne bir göz atmanızı, almazsanız dahi bir incelemenizi tavsiye ederim.
Teknik Özellikleri;
  • En iyi tutuş için yüksek kalite kauçuk malzemesi bulunan,
  • Hangi yüzeye koyarsanız koyun kayma yapmayan taban malzemesine sahip,
  • Uluslararası profesyonel oyuncular tarafından test edilmiş,
  • 450x400x4mm ölçülerinde bir mousepad.

İyi oyunlar!
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0