• Anasayfa
  • Donanım
  • Tüm Arabalara Apple CarPlay ve Android Auto Desteği Geliyor

Tüm Arabalara Apple CarPlay ve Android Auto Desteği Geliyor

0
0
0
0
0
Tüm Arabalara Apple CarPlay ve Android Auto Desteği Geliyor
​Akıllı telefonların artık teknolojiye ucundan köşesinden ilgi duyan herkeste bulunmasıyla birlikte, otomobil içerisinde kullanımı da oldukça yaygınlaşmaya başladı. Genel olarak son model araçlarla gelen navigasyon ve multimedya sistemleri, Parrot’un RNB 6 isimli multimedya oynatıcısı sayesinde eski model arabalara da gelmiş olacak.
Akıllı telefonların artık teknolojiye ucundan köşesinden ilgi duyan herkeste bulunmasıyla birlikte, otomobil içerisinde kullanımı da oldukça yaygınlaşmaya başladı. Genel olarak son model araçlarla gelen navigasyon ve multimedya sistemleri, Parrot’un RNB 6 isimli multimedya oynatıcısı sayesinde eski model arabalara da gelmiş olacak.

Parrot’un CES 2015’te tanıttığı RNB 6, Apple CarPlay ve Android Auto sistemlerini tüm otomobillere taşıyor. 65 wattlık ve çift yuvalı olan cihaz, 7 inçlik HD dokunmatik ekrana sahip. Ayrıca HDMI girişi de bulunan cihazda FM/AM destekli radyo bulunuyor.

Buna benzer bir işi yapan Pioneer’in NEX isimli cihazı 800 dolar civarında bir etiket fiyatına sahip olduğunu düşünürsek, RNB 6’nın da buna yakın bir fiyatla karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0