• Anasayfa
  • Donanım
  • Amerikalı Bir Kadın, Arkadaşına Tecavüzü Periscope'tan Canlı Yayınlamakla Suçlanıyor!

Amerikalı Bir Kadın, Arkadaşına Tecavüzü Periscope'tan Canlı Yayınlamakla Suçlanıyor!

0
0
0
0
0
18 Yaşındaki Amerikalı bir kadın, 17 yaşındaki arkadaşına yönelik cinsel istismar görüntülerini Periscope'tan canlı yayınlamak ile suçlanıyor. Gündeme bomba gibi düşen iddialar ürkütücü boyutta.
Teknoloji insanın elinde her şekli alabiliyor. Onu kötüye kullanmak da iyiye kullanmak da tamamen kişiler ile ilgili bir durum. Haberimize konu olan da yeni bir teknolojinin, bir insanlık suçunun kitlelere gösterilmesi için kullanılması. Engadget sitesinin haberine göre, Ohio’da yaşayan Marina Alexeevna Lonina adındaki 18 yaşındaki Amerikalı kadın, arkadaşının tecavüz görüntülerini Periscope üzerinden canlı yayınlamak ile suçlanıyor. 

 Olaylar Nasıl Gelişti?

Savcının suçlamasına konu olan olaylar ise şu şekilde gelişiyor; Hakkında soruşturma açılan Lonina isimli şüpheli ile 17 yaşındaki bir kız arkadaşı 27 Şubat tarihinde dışarı çıkıyor. Gecenin erken saatlerinde 29 yaşındaki Raymond Boyd Gates adlı kişiyle tanışan ikilinin daha sonra yaşadığı olaylar bilinmiyor. Aynı gece, Marina Alexeevna Lonina adlı kadın Periscope hesabından davaya konu olan görüntüleri canlı olarak paylaşıyor. Takipçilerinden sadece biri harekete geçiyor ve durumu polise bildiriyor.

 Şüpheliler Hangi Suçlamalarla Karşı Karşıya?

Görüntüleri canlı yayınladığı söylenen kadın ve tecavüzü gerçekleştirdiği iddia edilen Boyd Gates hakkında farklı suçlamalarla dava açılmış durumda. İkili için tecavüz, çocuk kaçırma, tecavüze teşvik etme gibi suçlamalarla karşı karşıya ve 40 yıla kadar hapis cezası alabilir. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0