128 GB Depolama Alanı Sunan iPhone Şarj Kablosu

0
0
0
0
0
Telefonunuzun şarj cihazını ya da şarj kablosunu evde unutmak, en az telefonun kendisini evde unutmak kadar korkutucu. Bu nedenle de ufak tefek olan şarj cihazları ya da harici bataryalar son dönemin en çok arananları arasında.
Kendisine ait 128 GB’lık bir depolama alanına da sahip olan bu ufak kablo ise iPhone kullanıcılarının tek isteyeceği şey olabilir.

PhotoFast’in geliştirdiği bu MemoryCable, “iTelefon”ların artırılamayan bataryalarına alternatif bir çözüm olarak sunulmuş. Her ne kadar iPhone’un micro SD desteği ya da OTG kablosu ile bir harici diske bağlanma imkanı olmasa da iOS işletim sisteminin son sürümü, üçüncü parti geliştiricilerin bağlı olan taşınabilir cihazlara medya dosyalarını kopyalama ya da bu cihazlardan dosyaların okunmasına izin veriyor ki bu sayede PhotoFast MemoryCable telefonunuza Lightning şarj girişinden 128 GB depolama alanı sunabiliyor.
Bu zımbırtının en ilginç noktalarından biri harici bir geliştirici tarafından geliştirilmiş olan bir medya depolama aygıtına fotoğraflarınızı yedekleyebiliyor, bu cihaz yardımı ile müzik dinleyip film izleyebiliyor olmanız. Her ne kadar kendisine ait uygulaması iOS’un kendi arayüzü kadar temiz ve gösterişli olmasa da birkaç hata ve görsel kusurun işlevinin önüne geçemeyeceğini ve böyle bir imkan bulan iPhone kullanıcılarının da bunu dert etmeyeceğini düşünüyorum.
Ayrıca bir şarj kablosu olarak da kullanılıyor olması işlevini ve kapasitesini ikiye katlıyor.

“iTelefon”unuz ile kullandığınız normal USB kablosu gibi bir ucunu bilgisayar ya da harici şarja bağladığınız bu kablo sadece 13 santimetre olan uzunluğu ile telefonunuzu bağladığınız kaynağı kısıtlıyor gibi görünebilir; ancak şarjınız bir kez %5’in altına indiğinde aldığınız elektriğin her bir miliamperi sizin için altın değerinde olacağından bunun da sorun yaratacağını sanmıyorum.Henüz bu depolama birimli şarj kablosunun fiyatı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da daha uygun fiyatlı olan 32 ve 64 GB’lık versiyonunun da piyasaya çıkacağı açıklandı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0