PS4 Oyunları, Artık PC ve Mac Üzerinden Oynanabilecek!

0
0
0
0
0
PlayStation’ın blog sayfasından yapılan yeni bir duyuru, PS4 oyunlarının PC ve Mac’lerde de oynanabilmesini sağlayacak.
PS4 Remote Play, sonunda Windows PC ve Mac bilgisayarlar için de geliyor. 3.50 güncellemesiyle gelecek olan bu özelliğin dağıtılma tarihiyle ilgili bir açıklama henüz gelmemiş olsa da bu haberi öğrenmiş olmak bile önemli. Sonuç olarak artık PS Vita’ya bağımlı kalmadan PC ve Mac üzerinden PS4 oyunları oynanabilecek.

Sony, PS4'e 3.50 beta programıyla hem sosyal hem de yeni bazı sistem özellikler kazandırmış durumda. Öncelikle ‘sosyal’ tabanlı gelen yeniliklere bir bakalım:

Online Arkadaş Bildirimi: Gelecek olan yeni güncelleme, arkadaşınızın o an online olup olmadığını öğrenmenizi sağlayacak.

Offline Görünme: Bazen bir oyun oynarken ya da film izlerken arkadaşlarınız tarafından rahatsız edilmek istemeyebilirsiniz. Yeni güncelleme, sizin gizli olarak offline görünmenizi sağlayacak.

Oyuncuların Oyunları Zamanlaması: Artık oyuncular, istedikleri bir oyun oturumunu geleceğe zamanlayıp o zaman geldiğinde eş zamanlı olarak oynayabilecekler. 

Birlikte Oynamak: Bu özellik, oyun oynadığınız sırada istediğiniz bir arkadaşınızı oyuna dahil etmenizi kolaylaştıracak.Gelen sistem özelliklerinden de bahsedecek olursak:

PC ve Mac İçin Remote Play Desteği: Artık oyuncular, PS4 Remote Play’i Windows PC ve Mac’ler üzerinden kullanabilecekler. Şu an için bu özellik test edilecek durumda değil, fakat yakın bir zamanda karşınıza çıkacak.

Dailymotion: Bu özellik, oyunlarınızı online olarak Dailymotion üzerinden görüntüleyebilmenizi sağlayacak. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0