• Anasayfa
  • Donanım
  • Qualcomm Nesnelerin İnterneti İçin Ürettiği Wi-Fi Çiplerini Duyurdu

Qualcomm Nesnelerin İnterneti İçin Ürettiği Wi-Fi Çiplerini Duyurdu

0
0
0
0
0
Snapdragon çipsetleriyle bilinen Qualcomm, Nesnelerin İnterneti için ürettiği üst seviye Wi-Fi çiplerini de duyurdu.
Kendini bilindik markalarda kullanılan çipsetleriyle iyice ünlendiren Qualcomm, özellikle kullanıcılar tarafından istenilen bir firma. Yani MediaTek veya diğer firmaların çipsetleri yerine Qualcomm Snapdragon'un üst seviye çipsetlerinin bulunması her ne hikmetse kullanıcılar tarafından daha iyiymiş hissi yaratmakta.

Son dönemde artmaya başlayan "Nesnelerin İnterneti" sektörüne de bu ünvanını ve popülerliğini kullanarak giriş yapan Qualcomm, Internet of Things (Internet of Everything veya IoE olarak da biliniyor) için üst seviye Wi-Fi çiplerini de duyurdu.



QCA401x ve QCA4531 model adlarına sahip olan bu yeni iki Wi-Fi çipleri farklı özellikler ile karşımıza çıkıyor.

QCA4531 çipi medya sunucularına yönelik üretildi ve Linux ile programlanabilir yapıda. Access Point olarak da kullanılabilecek biçimde ve 16'dan fazla cihazın aynı anda bağlanabilir şekilde üretilmekte olan bu çipin yanı sıra QCA401x modeli çipi ise güvenlik kameraları gibi cihazlara yönelik üretilmiş. 800KB belleği bulunan bu çipte sensörler, ekran vb farklı özellikleri de desteklemekte.

Ayrıca Wi-Fi, IPv6 ve HTTP gibi birçok protokolleri de destekleyen bu çip, şirketler tarafından da ilgiyle karşılanabilir.

Kaynak: Qualcomm
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0