Qualcomm Snapdragon 820 Otomobillere Geliyor!

0
0
0
0
0
Merakla telefonlardaki performansını beklediğimiz Snapdragon 820 LeTV Le Max Pro'dan sonra S820 şimdi de araçlara geliyor.
Qualcomm'un duyurması ve ortaya çıkan testler ile muhteşem bir performans gösteren Snapdragon 820 için bu yılkı telefonlarda vereceği performans merakla beklenen bu çipset, LeTV'nin Le Max Pro modeliyle ilk olarak otaya çıkmıştı. Isınma sorunlarının absorbe edildiği iddia edilen çipset, bilindik markaların üst seviyelerinden önce ilk olarak arabalara geliyor.

Audi ile gidilen ortaklıkla duyurulan bu Snapdragon 602A adlı çipsete dahil olan yeni nesil Snapdragon 820, 2017 yılında otomobillerdeki yerini alacak. Snapdragon 820 modelinde akıllı telefonlar ile uyumluluk, navigasyon, sesli komut sistemi ve bunun kaliteli olarak aktarılması, kolay kontrol sistemi gibi etaylara sahip olacak. Dört çekirdekli Qualcomm 64-bit Kyro işlemci, Adreno 530 grafik işlem birimi, Hexagon 680 DSP yüksek kaliteli ses desteği gibi detaylara yer verilen donanım, araçları gerçek manada akıllı yapacak bir beyin görevi üstlenecek.İlk olarka Audi markası altında göreceğimiz Snapdragon 602A, daha sonra Snapdraogn 820 ile beraber Masserati ve Mercedes de dahil olmak üzere birçok markada kullanılması ve tıpkı mobil sektörde olduğu gibi otomobil dünyasının da vazgeçilmezi haline gelmesi bekleniyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0