Eskisine Göre 6 Kat Hızlı Raspberry Pi 2 Geliyor

0
0
0
0
0
​Mini bilgisayar piyasasının en bilinen modellerinden olan Raspberry Pi’nin yeni versiyonu olan Raspberry Pi 2 duyuruldu. Londra’da tanıtılan modelin bir önceki modeline göre tam 6 kat hızlı olduğu belirtildi.
Mini bilgisayar piyasasının en bilinen modellerinden olan Raspberry Pi’nin yeni versiyonu olan Raspberry Pi 2 duyuruldu. Londra’da tanıtılan modelin bir önceki modeline göre tam 6 kat hızlı olduğu belirtildi.

Cihazda 4 çekirdekli BCM2836 ARMv7 işlemci yer alıyor. 1 GB RAM’i bulunan ve bir önceki modele göre açılma hızının daha iyi olduğu söylenen cihazda dört adet USB, Ethernet ve microSD kart yuvası bulunuyor. Önceki modele göre daha fazla RAM’e sahip ve daha hızlı olan mini bilgisayarın satış fiyatı da Model B+’da olduğu gibi 35 dolar. Ayrıca ürünün Windows 10 işletim sistemiyle birlikte geleceğini söyleyelim.Microsoft’tan yapılan açıklamalarda geliştiriciler, Windows 10’u Raspberry 2 için ücretsiz olarak edinebilecek. Henüz Windows 10’un hangi sürümlerinin çıkacağı belli olmasa da IoT (Internet of Things) sürümünün Raspberry Pi 2’de olacağı belirtildi. Bu sürüm, birbirleriyle bağlantılı akıllı cihazlar için geliştirilmiş.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0