Raspberry Pi Modellerinin Seri Üretimine Başlanıyor

0
0
0
0
0
Neredeyse kredi kartı boyutlarında bilgisayar donanımı üreten Raspberry Pi, seri üretime başlayacağını ve kullanıcı isteklerine göre modellerini özelleştireceğini bildirdi.
Raspberry Pi, neredeyse bir kredi kartı kadar küçük fakat oldukça marifetli olan bilgisayar donanımları üreten bir şirket. Bu şirketin ürettiği küçük bilgisayarlar, farklı kişiler tarafından satın alınabileceği için birçok bağlantı girişiyle ve bağlantı türüyle birlikte üretiliyor. Ancak anlayabileceğiniz gibi ne kadar çok bağlantı türüyle üretilirse üretilsin, bazı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. Bu nedenle bazı kullanıcılar şirketten kişisel özelleştirmeler talep etmişler, Raspberry Pi de onları kırmayarak bu teklife olumlu yanıt vermiş.

Element14 adındaki başka bir şirketle ortak olarak çalışan Raspberry Pi, artık yeni bilgisayarlarında kişisel özelleştirmelere yer vereceklerini ve bilgisayar modellerinin seri üretimine başlayacaklarını duyurdu. Böylece yeni bağlantı türlerinin, işlemcilerin ve daha birçok şeyin eklenip çıkartılabileceği yeni bilgisayar modelleri, daha fazla kullanıcıya hitap edebilecek. Bu özelliklerin yanı sıra daha fazla RAM bölmesi, kablosuz bağlantı özelliği, azaltılmış güç tüketimi ve arttırılmış depolama alanı gibi özelliklerinin de bulunacağı Raspberry Pi bilgisayarlar, kısa süre içerisinde bu sektörde çok daha fazla kullanıcı sayısına erişeceklerdir.Raspberry Pi tarafından yapılan açıklamaya göre kişisel özelleştirilmeyle yapılan üretim daha çok şirket tarzı toplu satışların yapılabileceği kurumlarda kullanılacak. Bu ve bunlar gibi kurumlarla anlaşma yapacak olan Raspberry Pi, yeni başlayacağı seri üretimle de bu şirketlere çok daha hızlı bir şekilde ürünü teslim edebilecekler. Element14 yetkilileri tarafından bildirilene göre seri üretim ve fiyatlandırmalar 3 hafta içerisinde belirlenecek.

Kaynak: Geek 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0