• Anasayfa
  • Donanım
  • Razer'ın Yeni Oyun Dizüstü Bilgisayarı, Masaüstü Olarak da Kullanılabiliyor!!

Razer'ın Yeni Oyun Dizüstü Bilgisayarı, Masaüstü Olarak da Kullanılabiliyor!!

4
1
0
0
0
Razer CES 2016 etkinliğinde çıkarılabilir ekran kartına sahip olan Blade Stealth laptop'ını tanıttı. Razer, Blade Stealth'ın masaüstü sistemin kalbi olarak kullanılabileceğini de belirtti.
Eğer bir oyuncuysanız (okuyucularımızın çoğunun oyuncu olduğunu düşünüyorum) gittiğiniz her yerde, her ortamda diğer tüm oyuncular gibi oyun oynamak isteyebilirsiniz. Son derece normal olan bu isteğinizi giderebilmek için almanız gereken tek şey iyi bir laptop'dır. Oyuncular için özel laptop'ların üretildiğini hepimiz biliyoruz, ancak bu bilgisayarların hepsi, gelişmiş donanımlarından ve özelliklerinden ötürü normal bir laptop'a göre kalın, daha ağır ve daha büyük oluyorlar. Razer, bu gibi nedenlerden ötürü oyuncu laptop'larından haz etmeyen kişilere özel olarak bir laptop tasarladığını duyurdu.

CES 2016 etkinliğine katılan markalardan birisi olan Razer tarafından tanıtılan bu laptop'ın ismi "Blade Stealth." Blade Stealth'ı özel kılan ve haberimize konu olmayı sağlayan özelliklerden birisi, bu laptop'ın hem son derece hafif olması, hem de oyuncular için istedikleri an oyun oynayabilecekleri bir canavara dönüşebiliyor olması. Blade Stealth 2.5GHz i7 işlemciye, 8GB RAM'e, 128 GB SSD hafıza alanına ve 2560 x 1440 quad HD ekrana sahip olan bir laptop. Bu laptop'ın en ilginç özelliği, laptop'a bağlanan herhangi bir ekran kartını çalıştırabiliyor olması.


(Core adlı aparat)

Laptop'ları ağırlaştıran en büyük etkenlerden birisi olan ekran kartını Blade Stealth'ten ayrı tutmuş olan Razer, oyuncu laptop'ı olmasına rağmen günlük kullanım amacıyla da laptop'larını kullanan kullanıcıların bu ağır yükü taşımasını istememiş ve çıkarılabilir ekran kartı sistemini geliştirmiş. Blade Stealth'ın yanında özel olarak sunulan "Core" adındaki bir aparat sayesinde laptop, güçlü bir ekran kartına sahip olabiliyor ve günlük kullanım için üretilmiş olan bir laptop'ın ağırlığında olmasına rağmen oyun oynayabildiğiniz bir sisteme de dönüşmüş oluyor.

Blade Stealth'ın tek özelliği de bu değil. Laptop'ın yanında kullanıcılara sunulan Core adlı aparat, başka ekranlara bağlanabilmesi adına bağlantı özel bir bağlantı sistemine de sahip. Yani Blade Stealth'ı Core'a bağlıyarak çalıştırabildiğiniz oyunları, daha büyük ekranlı bir sisteme yansıtabilir ve oyunlarınızı buradan oynayabilirsiniz. Bu durumda Blade Stealth, güçlü bir bilgisayar kasası görevi görmüş oluyor.

Sadece 1250 gram ağırlığa sahip olan laptop'ın satış fiyatı 1000$'dan başlıyor. Dilerseniz 1600$ fiyatındaki 4K görüntü kalitesine ve 512 GB depolamaya sahip olan modeli de satın alabilirsiniz.

Kaynak: Engadget 
4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0