• Anasayfa
  • Donanım
  • Rusya’daki Bir Dövüş Okulunda, Selfie Çubuğuyla Savunma Dersleri Veriliyor

Rusya’daki Bir Dövüş Okulunda, Selfie Çubuğuyla Savunma Dersleri Veriliyor

1
0
0
0
0
Selfie çubuğunu yalnızca fotoğraf çekmek için kullanmayan Ruslar, savunma sporunda da selfie çubuklarından faydalanıyorlar.
Selfie (özçekim) çubuklarıyla ilgili fikrimi birkaç gün önce şuradaki haberimizde anlatmıştım. Ruslar da bir kere dahi kullanmadığım bu çubukların daha fazla işlev kazanması gerektiğine inanmış olacak ki savunma sporunda selfie çubuklarına yer vermeye başlamışlar.

Bir dövüş okulunda kullanılan materyalin yalnızca selfie çubuğu olduğu bu savunma dersinde aldığınız eğitim, sizi taciz eden ya da sataşarak ‘canına susamış’ bir kişiyi yalnızca bu çubuğu kullanarak etkisiz hale getirmenizi sağlıyor.Tabii videodaki (özellikle erkek olan) arkadaşların kendilerini korumak için selfie çubuklarına pek ihtiyaçları yokmuş gibi duruyor (oradan oraya zıplıyorlar, bir şeyler yapıyorlar, isteseler karşılarındakileri zaten perişan ederler), fakat bir kadının kendisini koruması için selfie çubuğunun gayet kullanışlı olabildiğini öğrenmiş olduk.Aşağıdaki videoda, dövüş okulunda selfie çubuğuyla öğretilen savunma derslerinin nasıl olduğunu göreceksiniz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0