Samsung'dan 4K Ekranlı Windows 10 Tablet Geliyor!

1
0
0
0
0
Samsung özellikle ekran çözünürlüğü ile piyasada ses getirecek bir tableti tanıtmaya hazırlanıyor.
Mobil cihaz sektöründe zirveye oynayan önemli firmalardan biri olan Samsung, özellikle bu yıl akıllı telefon konusunda adeta bir patlama yaptı. Samsung, özellikle yaz aylarının başlarında neredeyse her hafta farklı bir telefon modeli ile karşımıza çıkmıştı. Yani 2015 senesi, farklı model bağlamında Samsung açısından oldukça zengin geçti.

Tabi Koreli dev firma sadece akıllı telefon pazarında önemli firmalardan biri değil. Samsung, ürettiği tabletler ile de tablet piyasasının önemli isimlerinden. 2015'in başlarında duyurduğu Galaxy Tab A ve yeni nesil Tab S tabletlerinden sonra ufak çaplı bir duraksama içine giren Samsung, bu konuda asıl patlamayı ise yeni tabletiyle yapmayı planlıyor.Söz konusu tabletin patlama yapma potansiyeline sahip olmasındaki en büyük neden ise Android tabanlı değil, Windows 10 tabanlı bir tablet olacak oluşu. Üstelik bu tablet 4K ekrana sahip. 

İthal malların takip edildiği Zauba'da ortaya çıkan ürün ve bu ürünün bilgilerine göre, SM-W700 seri nolu 10 tablet, gerekli testlere tabii tutulmak için Hindistan'a gönderilmiş durumda. Tabletlerle ilgili gelen bilgiler ise, Samsung ürünleri konusunda yapılan sızıntıların çoğunda imzası bulunan Sammobile'dan çıkmakta. Sammobile'daki bilgilere göre, 455 dolar fiyat etiketine sahip yeni Samsung tabletler, 4K (3840x2400) çözünürlükte 12-inç ekrana sahip. Windows 10 işletim sisteminin bulunduğu Intel Core M işlemcili tablette 4 ve 8 GB olamk üzere iki farklı RAM seçeneği de mevcut. Ayrıca tablet, çok büyük olasılıkla S Pen'i de destekleyecek.

Kaynak: Sammobile
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0