Samsung'dan Devasa Ekran Boyutuna Sahip Bir Tablet Geliyor!

0
0
0
0
0
Mobil sektörde de büyük inç ekranlı telefonlarına alıştığımız Samsung, benzer bir hamleyi efsane büyüklükte bir tabletle yapmaya hazırlanıyor.
Android cihazlar dünyasında, daha doğrusu Android işletim sistemi ile çalışan tabletler dünyasında, belli başlı tablet profilleri mevcut. Bu profiller orta boyutlu tabletler, büyük tabletler ve Samsung'un Galaxy Note Pro'su ile Galaxy Tab Pro'su olarak ayrılıyor. Tabi işin espirisi bir yana, 12 küsür inçlik bu tabletler, diğer rakiplerine göre oldukça büyük sayılmakta.

Ancak Samsung, bahsettiğimiz bu tabletlerin hepsini ''küçük tablet'' sınıfına koymak için sanıyoruz oldukça kararlı. Koreli dev şirketin üzerinde çalıştığı yeni tablet, Hindistan bazlı bir testte ortaya çıkmış durumda. Test aracılığı ile elde edilen bilgilere göre Samsung'un yeni tabletinin ekran boyutu tamı tamına 18.4 inç!Bu denli büyük ekrana sahip bir tablet ile Samsung'un hedefini henüz anlamış değiliz. Yani böyle ekranda bir tablet, diğer donanımsal ve yazılımsal özellikler açısından da piyasada başı çekebilecek, önemli bir tablet olabilir. Ancak bu teorimiz, yine aynı testte ortaya çıkan tablet fiyatıyla bir nevi suya düşüyor. Çünkü testte bu tablet için belirlenen fiyat 32,371 Hint Rupisi. Bu da yaklaşık olarak 507 dolar civarı bir fiyat yapıyor.

18.4-inç bir ekrana sahip tablete orta seviye özellikler koymak ne denli akıllıca olur orası bilinmez. Ancak ya Samsung bu tabletten farklı bütçelere uygun, farklı özelliklerde birkaç model yapacak, ya da tabletin en büyük özelliği sadece sahip olacağı dev ekran olacak.

Kaynak: GSMArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0