• Anasayfa
  • Donanım
  • Samsung, Dünyanın En İnce ve Hafif 4 TB'lık Harici Diskini Tanıttı

Samsung, Dünyanın En İnce ve Hafif 4 TB'lık Harici Diskini Tanıttı

0
0
0
0
0
Samsung, herhangi bir harici güç kaynağına ihtiyaç duymadan USB ile 3.0 hızında çalışan dünyanın en ince ve hafif 4 TB’lık harici disklerini tanıttı.
Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların hafızaları ne kadar olursa olsun, ya müzik, film, oyun gibi arşivlerden ya da başka bir sebepten dolayı harici disklere ihtiyaç her zaman duyuyoruz. Tabii bu hafıza alanı ne kadar yüksek olursa cihazın ebatı da bir o kadar büyük oluyor. Samsung’un taşınabilir M3 ve P3 sabit diskleri, 4 TB’lık bir alana sahip olmasına rağmen rakiplerine göre oldukça avantajlı fiziksel özelliklere sahip.

Kalınlığı 19,85 mm ve ağırlığı 236 gram olan harici disklerin veri aktarımı ise oldukça güçlü. Bir dış güç kaynağına ihtiyaç olmadan çalışan bu harici diskler, USB 3.0'ın standart hızında veri aktarımı yapabiliyor. Harici disklerin 4 TB dışında 2 TB, 1 TB ve 500 GB’lık versiyonlarının da olacağı belirtiliyor. Bu ayın sonundan itibaren ilk olarak İngiltere’de piyasaya sürülmesi beklenen ürünlerin fiyatları şimdilik belli değil fakat özellikle 4 TB’lık versiyonun oldukça pahalı olacağını söyleyebilirim.Kaynak: UberGizmo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0