• Anasayfa
  • Donanım
  • Samsung Galaxy Note 5 ve Yeni Note Edge'e Ait Farklı Detaylar Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note 5 ve Yeni Note Edge'e Ait Farklı Detaylar Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
Samsung'un yeni Galaxy S6'lardan sonra merakla beklenmeye başlayan iki yeni telefonu Galaxy Note 5'ten ve 'Project Zen' kod adlı ürününden bilgiler gelmeye başladı.
Galaxy S6 ve S6 Edge ilk çıktıkları zamandaki etkiyi yavaş yavaş kaybederken, Samsung tekrardan piyasanın alaveni yükseltecek iki büyük telefonla gelmeye hazırlanıyor. Evet bu telefonlar sizin de tahmin edebileceğiniz gibi Galaxy Note 5 ve Galaxy Note Edge'e yeni bir varis.

Söylenenlere göre Samsung, sadece tek bir versiyon Galaxy Note 5 üretecek (yani Mini'ymiş bilmem neymiş o tarz şeyler olmayacak). Üretilecek bu tek versiyonlu Note 5'te beklenen özellikler ise şu şekilde; 2K ya da 4K, süper AMOLED düz ekran (bu da demek oluyorki Note Edge'deki gibi kıvrımlı bir ekran olmayacak) ve Exynos 7422 çipset.Exynos 7422, Samsung için son derece önemli bir çipset. Çünkü çipsetin içinde CPU, GPU, RAM, depolama ve modem kombine bir halde bulunmakta. Ve bu Samsung için bir ilk. Benzer sistemde bir Exynos çipseti, Galaxy Alpha'da da kullanılmıştı ancak o çipsette sadece RAM ve depolama aynı paket içindeydi.

Gelen söylentilere göre Samsung, Exynos 7430 adlı yeni çipsetini de Galaxy Note 5 üzerinde denemekte. Ancak deneme sadece yeni çipseti test amaçlı olacak. Yani Note 5 serisinde bu çipseti görme gibi bir durum söz konusu değil (belki çok küçük bir ihtimal).

Evet Note 5'ten bahsettik, şimdi sırada Note Edge'nin yeni varisi olacağı söylenen telefona. 'Project Zen' takma adıyla bilnen yeni telefon Note 5 ile, Galaxy Note 4 ile Note Edge arasındaki durumda olmayacak. Yani bu şu anlama geliyor; Galaxy Note Edge, bazı değişik özelliklerle, neredeyse Note 4'ün kıvrımlı ekrana sahip modeli gibiydi. Ancak Note 5 ile yeni telefon arasında bu denli bir benzerlik, yakınlık olmayacak.'Project Zen' kod adlı telefonda 5.4 ya da 5.5-inç süper AMOLED kıvrımlı bir ekran bekleniyor. Ancak ekran önceki modeldeki gibi tek taraftan değil her iki taraftan da kıvrımlı olacak. Hexa-core Snapdragon 808 işlemci, 16GB depolama, 16 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamera da yeni telefondan beklenen özelliklerden bazıları.

Tabi bu saydığımız çoğu şey, şu an için söylentiden öteye gidemiyor. Ancak eski haberlerimizden de tecrübe edindiğimiz gibi, genelde bu tarz kaynaklardan gelen güçlü söylentiler, üç aşağı beş yukarı doğru çıkmakta.

Samsung'un yeni Galaxy Note 5'i ve 'Project Zen' kod adlı cihazından haberler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0