• Anasayfa
  • Donanım
  • Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Kamera Güncellemesinin Detayları

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Kamera Güncellemesinin Detayları

0
0
0
0
0
Haziran ayında Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge için gelmesi planlanan Android 5.1.1 güncellemesi cihazın kamerasını deyimi yerindeyse uçuracak.
Gün geçtikçe gelişen teknolojiyle beraber yenilik arayışları da aynı oranda artmaya devam ediyor. Tabi bununla beraber dev teknoloji firmalarının arasındaki rekabette giderek kızışıyor.

Bu günlerde rekabetin en çok önem kazandığı teknolojik donanım ise akıllı telefonların kameraları gibi görünüyor. Bunun en bariz örneği ise, geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan Samsung'un amiral gemisi olan Galaxy S6 ile Apple'ın amiral gemisi olan iPhone 6 arasındaki savaş oldu (bunlar işi iyice amiral battı oyununa çevirdiler).Samsung ve Apple'ın arasındaki amiral gemisi kavgasında kazanan taraf Samsung S6 oldu. Samsung, 16 MP Sony IMX 240 sensörü ve OIS (optik imaj sabitleyici) sayesinde iPhone'un kamerasına fark attı. Mayıs ayı başında duyurulan kamera güncellemesi Sammobile da ortaya çıktı. Haziran ayı için planlanan Galaxy S6 ve S6 Edge Android 5.1.1 güncellemesi "raw" formatında görüntü yakalama ve deklanşör hızı konusunda güncelleme yaparak LG G4 ve HTC One M9 gibi rakiplerinde bulunan bu özelliği cihazına getirdi.Biraz önce belirttiğimiz özelliklerle birlikte iPhone'da bulunan manuel pozlama kontrolünüde beraberinde getirdi. Manuel pozlama Galaxy Serisi için yeni birşey değil fakat yeni güncelleme gerekli yöne vizör üzerinde parmağanızı sürükleyerek ayarlamalar yapmanız izin veriyor.

Amiral gemisine sunduğu yeni güncellemeyle birlikte Samsung, Android dünyasındaki kamera savaşını kızıştırdı. Bu güncelleme ile Samsung S6 ve S6 Edge’in LG G4 kadar iyi çekimler yapabileceğini düşünüyoruz.   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0