Samsung Gear S2'ye Kapsamlı Bir Güncelleme Geldi

1
0
0
0
0
Samsung Gear S2 akıllı saati için kapsamlı bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme akıllı telefondaki bazı önemli fonksiyonları saate taşıyarak akıllı telefona olan bağlılığımızı azaltmayı hedefliyor.
2013 yılından beri hayatımıza girmeye çalışan akıllı saatler hala tam anlamıyla hayatımızın bir parçası olabilmiş değil. Akıllı telefonda yapabildiğimiz bazı özellikleri yüzeysel olan akıllı saatlerde yine birçok şeyi daha rahat yaptığımız akıllı telefonlara yönelmemiz bir süre sonra bazı kişiler için akıllı saatleri işlevsiz hale getiriyor. Hatta bu duruma bağlı olarak yapılan araştırmada akıllı saat alan kişilerin yaklaşık %70'inin bu cihazları kullanmaya devam etmediği söyleniyor.

Bir nebze de olsa bu tabuları kırarak diğer akıllı saatlere göre daha kapsamlı özelliklere sahip olan Samsung Gear S2, yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte yeteneklerini arttırdı ve akıllı saatte telefondan yapılması gereken bazı ayarlamaları saat arayüzüne taşıdı.
 

 Gear S2'ye gelen güncelleme beraberinde neleri getiriyor?

Samsung Gear S2 akıllı saatinde artık S Voice özellikleri daha fazla arttırılıyor.  (Tabii S Voice'da Türkçe desteği henüz yok) Mesajlar ve takvim gibi uygulamalara da S Voice desteği gelmesi sayesinde saat arayüzünde bu uygulamaları kullanmakta zorlananlar sesli olarak uygulamalardan daha basit şekilde yararlanabiliyor. Artık saat arayüzü için tema önerileri akıllı saatin içinde çıkıyor ve böylelikle kullanıcılar akıllı telefonlarına ihtiyaç duymadan çeşitli görsel düzenlemeler yapabiliyor.Gear S2 artık uyku takibi de yapabilmekle kalmayıp uyku düzeninizi çeşitli sosyal ağlar üzerinde paylaşmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca yine fitness aktivitelerinizi de artık akıllı telefona ihtiyaç duymadan Gear S2 üzerinden sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz. Yeni özellikleriyle bir nebze de olsa akıllı telefonlara olan bağlılığı azaltarak saat üzerinden daha fazla fonksiyon sunan Gear S2'de ayrıca güncellemeyle birlikte çok daha detaylı hava durumu bilgisi, takvimde etkinlikleri işaretleme gibi özellikler de yeni güncellemeyle birlikte geliyor.

Çok aman aman bizi akıllı telefondan uzak tutarak ihtiyaç duyduğumuz işleri halletmemizi sağlayan bu özellikler sayesinde hiç değilse aklımızda akıllı telefonda vakit kaybetmek yokken ihtiyaç duyup telefonu açtığımızda dikkatimizi dağıtmak yerine saat üzerinden bu işlerimizi halledebileceğiz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0