• Anasayfa
  • Donanım
  • Samsung, LCD Panel Ürettiği L5 Hattını Durdurdu! Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Samsung, LCD Panel Ürettiği L5 Hattını Durdurdu! Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

0
0
0
0
0
Samsung, şirket bünyesinde önemli bir karar alarak daha çok LCD panel üretimi yaptığı L5 hattını durdurdu.
Önemli bir karar alan Samsung, tablet ve monitör gibi daha çok büyük cihazlar için LCD ekranların üretildiği L5 hattının üretim sürecini durdurdu. Peki Samsung’un bu kararı almasındaki en önemli rol ne?

Öncelikle Samsung’un uzunca bir süredir AMOLED panellerini kullandığını biliyoruz. HTC de One A9 modeliyle AMOLED panele geçiş yapmıştı. Son olarak bu ekranın gelecek iPhone modellerinde de kullanılacak olması (2019 yılı falan deniyor ama öncesinde de bir sürpriz yaşanabilir), önümüzdeki yıllarda üretici firmaların LCD’den vazgeçip AMOLED panellere geçiş yapacağının somut bir göstergesi.Samsung Display, 2002 yılında kurduğu ve LCD panellerin üretildiği bu ekran bandını satın alabilecek bazı şirketlerle temas halinde. Buna benzer bir hamleyi daha önce de yapan Samsung, dördüncü nesil üretim hattını çinli Truly’ye satmıştı.

Fakat şunu belirtmek lazım: LCD panel üreten L6, L7 ve L8 bandları hala aktif durumda. Yani LCD’de dükkan henüz kapanmış değil, fakat tek bir bandın kapanması dahi OLED üretimine ne kadar önem verildiğini gösteriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0