• Anasayfa
  • Donanım
  • Samsung’un Aslında İlk Akıllı Saati 1999 Yılında Ürettiğini Biliyor muydunuz?

Samsung’un Aslında İlk Akıllı Saati 1999 Yılında Ürettiğini Biliyor muydunuz?

1
0
0
0
0
Günümüzün akıllı telefonlarıyla birlikte kullanılan en önemli aksesuarlarından olan akıllı saatin, aslında Samsung tarafından 1999 yılında temelleri atılmış.
Üreticiler, farklı fonksiyonlar yükleyerek telefonların ve saatlerin daha ‘akıllı’ olmadı için sürekli çalışıyorlar. Aradan yıllar geçtikten sonra ortaya Apple Watch, Moto 360, LG Watch Urbane gibi üst düzey cihazlar çıkmış oldu. Fakat bu ürünlerin atasını Samsung’un 1999 yılında çıkardığı SPH-WP10 olduğunu muhtemelen birçoğunuz bilmiyordu.

Samsung’un tasarım oldukça kaba görünen bu akıllı saati 50 gram ağırlığında ve 0.78 inç büyüklüğündeydi. Tabii günümüzün standartlarına göre şıklıktan ve incelikten mahrum kalmış.

Saat, aslında 90 dakikaya kadar konuşma yapılabilen giyilebilir bir cep telefonu olma özelliğine de sahip. Menüler arasında rahatlıkla gezinebilmek için arkadan aydınlatmalı, monokrom LCD ekran ve fiziksel tuşlara sahip olan SPH-WP10, ayrıca ses komutlarını kullanarak istenilen kişiyi arayabilmek özelliğini de bünyesinde barındırıyor.


 

 
Kaynak: PhoneArena
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0