Samsung'un Bit Kadar SSD'si 512 GB Veri Saklıyor!

1
0
0
0
0
Çiplerin boyutu giderek küçülüyor ama bu kadarı da biraz fazla... Samsung'un pul boyutundaki ve 1 gram ağırlığındaki yeni SSD'si 512 GB depolama alanına sahip.
Çiplerin boyutları inanılmaz bir hızla küçülüyor. Giderek makro alemden mikro aleme terfi eden çiplerin vardığı boyutlar “o kadar da değil dedirtecek türden. Yanlış anlaşılmasın, bu bir eleştiri değil sadece şaşkınlık. Eminim siz de Samsung’un yeni çipine benzer tepkileri vereceksiniz çünkü bu SSD tam 512 GB veri depolayabiliyor.

 Pul Boyutunda, Sadece 1 Gram Ağırlığında!

Gelecek nesil süper ince ultrabook’lara yönelik tasarlanmış mini SSD, 20mm x 16mm x 1.5mm ölçülerine sahip. Daha anlaşılır şekilde söyleyecek olursak yeni cihaz aşağı yukarı bir posta pulu boyutlarında. Ağırlığı ise sadece 1 gram! Videolar, fotoğraflar, oyunlar, kişisel belgeler… Belki de yılların arşivi sadece bir pul boyutunda ve 1 gram ağırlığında cihaza sığabiliyor.

 5 GB Videoyu 3 Saniyede Yazabiliyor!

Dünyanın ilk 512 GB BGA NVMe SSD’si olarak lanse edilen cihazın üretimine ise başlanmış durumda. “512 GB’ın yanındaki açıklamalar da neyin nesi?” diyecek olursanız, uzun uzun anlatmaktansa SATA SSD’nin 3 katı hızında demeyi tercih ederim. 5 GB videoyu 3 saniyede transfer edebiliyor. Yani hem boyutları küçük, hem depolama alanı yüksek hem de hızlı. Daha da diyecek sözüm yok! Unutmadan, yeni SSD’nin 128, 256 ve 512 GB’lık seçenekleri önümüzdeki aylarda üreticiler için satışta olacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0