• Anasayfa
  • Donanım
  • Samsung 2TB Boyutunda İnce ve Taşınabilir Bir SSD Üretti

Samsung 2TB Boyutunda İnce ve Taşınabilir Bir SSD Üretti

0
0
0
0
0
Günümüzün HDD'ler yerine geçerli olmaya başlayan SSD sabit disklerine örnek olarak Samsung'dan taşınabilir 2TB boyutunda ince bir SSD üretildi.
Aslında her ne kadar birçoğumuzun bilgisayarında HDD dediğimiz sabit diskler bulunuyor olsa da artık yeni pc almış ya da toplayan kişilerde boyutu değişkenlik gösteren mutlak bir SSD ihtiyacı bulunuyor. HDD'lere göre çok daha hızlı işlem yapabilen, oyun bekleme ve sistem açılıp kapanma sürelerini minimuma indirebilen SSD teknolojisi artık eskisi kadar da pahalı olmadığı için tercih edilmeye başlandı.

Ancak taşınabilir yapıda fazla büyüklerini göremediğimiz bu SSD'ler için Samsung'dan 2TB boyutlu ve oldukça ince taşınabilir SSd tanıtıldı. "Samsung Portable SSD T3" adını alan bu taşınabilir disk birçoğunuzun kullandığı taşınabilir HDD'lerden bile oldukça ince yapıda olmasıyla dikkat çekiyor.74 x 58 x 10.5mm boyutlarıyla gerçekten incecik diyebileceğimiz aygıt 1500G'ye kadar darbeye karşı dayanıklı olarak gösteriliyor. (Örnek olarak 2 metreden serberst bırakılan cihazda darbe dayanıklılığı sayesinde herhangi bir çizik ve veri kaybı olmadığı gösteriliyor) 51gr gibi de oldukça hafif bir ağırlığa sahip olan Samsung T3, her yere rahatlıkla taşınabilir ve kolaylıkla kullanılabilir olmasıyla dikkat çekmekte.

Saniyede 450MBps aktarım ve USB 3.1 yani USB-C bağlantısına sahip cihaz AES 256-bit güvenliğini de koruyor. Şu anda fiyatı açıklanmayan cihazın 1TB versiyonunun 600 Dolar civarlarında bir fiyata sahip olduğunu düşünürsek tek başına sistem toplayabilecek bir fiyata sahip olacağından şüphem yok.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0