• Anasayfa
  • Donanım
  • Samsung’tan İnce Telefonlar İçin Yeni İnce Kamera Sensörü

Samsung’tan İnce Telefonlar İçin Yeni İnce Kamera Sensörü

1
0
0
0
0
Samsung’tan İnce Telefonlar İçin Yeni İnce Kamera Sensörü
Telefonların kalınlığı konusundaki en büyük engellerden biri olan kamera sensörlerinin de küçülmeye başlaması yakın zamanda daha ince telefonlar görebileceğimiz anlamına geliyor.
Akıllı telefonlarımız inceldikçe içindeki bileşenler de inceliyor. Bu yönde yapılan çalışmalardan en dikkat çekici olan ise Samsung’un seri üretimine başladığı 16 megapiksellik 1 mikrometre kalınlığındaki kamera sensörü oldu.

Samsung’un geliştirdiği 16 megapiksellik 1 mikrometre kalınlığındaki bu sensör, şu anki 1.12 mikrometrelik 16 megapiksel senörlerle kıyaslandığında yüzde 20 daha ince.

Bu yapısı ile 5 milimetrelik bir kamera modülünün üretimine izin veren bu sensör, tasarımcıların da çözünürlükten ödün vermeden ve kameranın alanını düşünmeden daha ince modeller üretmelerine izin verecek.

Samsung, ISOCELL isimli bir teknoloji kullanan bu sensörün ışık hassasiyetinin artırdığını ve buna bağlı olarak şu anki 1.12 mikrometrelik sensörlerden daha yüksek fotoğraf kalitesi yakalayabildiğini belirtirken bu sensörün seri üretim aşamasında olduklarını ve bu yılın ilerleyen dönemlerinde piyasaya çıkacak telefonlarda bu sensörü görebileceğimiz belirtti.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0