• Anasayfa
  • Donanım
  • Samsung, MicroSD Kartların Kökünü Kazıyacak Yeni Depolama Aracı UFS Kartlarını Duyurdu!

Samsung, MicroSD Kartların Kökünü Kazıyacak Yeni Depolama Aracı UFS Kartlarını Duyurdu!

0
0
0
0
0
Samsung, çıkarılabilir depolama kartlar dünyası için en yeni ürününü tanıttı: UFS kartlar.
Güney Koreli şirket, microSD kartların havasını söndürecek yeni çıkarılabilir depolama ürününü tanıttı. UFS (Evrensel Flaş Depolama) adındaki ve 32 / 64 / 128 ya da 256 GB hafıza alternatiflerine sahip olan bu kartlar, saniyede 530 MB’lik veri transferi yapabiliyor. Bu, UFS kartların en iyi microSD kartlardan bile 5 kat daha hızlı olduğu anlamına geliyor.

Samsung, bu kartın aynı veriyi 50 saniye içinde taşıyabilen UHS-1 microSD kart ile karşılaştırıldığında, 10 saniyede 5 GB’lik bir Full HD filmi taşıyabileceğini söylüyor. 

Yüksek çözünürlükte görüntüler (video, fotoğraf vs) elde eden cihazlar arasında veri transferinin en hızlı şekilde yapılabilmesi için çıkarılabilir UFS depolama birimini ürettiklerini belirten Samsung, bu kartın yeni nesil cihazları destekleyeceğini açıkladı.Tasarımına baktığımızda ön kısmının standart kartlarla benzer ve arka tarafının PIN yapılandırması olmayan cihazlarla uyumlu olduğu görülüyor.

Fiyatı konusunda şimdilik bir bilgimiz bulunmuyor, fakat microSD kartların çalışma prensibine oranla çok daha etkileyici bir performansa sahip olan UFS kartların ‘can yakan’ fiyatlarla satışa sunulacağını söyleyebilirim. Samsung’tan önce herhangi bir teknoloji şirketi, UFS uyumlu bir cihazın duyurusu gerçekleştirebilir mi? Sanmıyorum. Galaxy Note 7’nin de destekleyeceğini sanmıyorum, zira öyle olsaydı şimdiye kadar kulağımıza çoktan bununla ilgili bilgiler gelirdi. Bence kendimizi bir sonraki Galaxy S akıllı telefonlar için hazırlayalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0