Samsung ve Apple, Bundan Sonra Çift Kamera Kullanacaklar

0
0
0
0
0
Samsung ve Apple, Bundan Sonra Çift Kamera Kullanacaklar
Apple ve Samsung’un bundan sonraki cihazlarında kullanmak üzere çif kamera sistemine geçeceği söyleniyor.
Akıllı telefon modellerini çıkarmadan önce yepyeni teknolojik yenilikleri kullanmaktan çekinmeyen Samsung ve son iPhone modellerinde köklü değişiklikler yapacağı söylenen Apple’ın çift kamera kullanmak için şimdiden hazırlıklara başladıkları ortaya çıktı.

Gelen haberlere göre başta Samsung ve Apple olmak üzere Çin’deki birçok üretici, çift kamera teknolojisini kullanmak için gerekli olan parça üretimlerine geçmek istiyor. Fakat çift kameranın istenilen seviyede çalışması için ekstra RAM’e ihtiyacın olduğu belirtiliyor. Apple’ın bu konuda daha önce bazı adımlar atmaya niyetinin olduğundan bahsetmiştik. Ayrıca birden fazla sensörle 2D ve 3D görüntüler oluşturan Linx Computational Magic adındaki şirketi 20 milyon dolara satın almışlardı. Yani Apple’ın bu konuda çok ciddi olduğunu söylememiz yanlış olmaz.

Samsung da son işlemcisi Exynos 7420’de çift kamera desteği sağlayarak bundan sonraki cihazlarında bu teknolojiyi kullanabileceğinin sinyallerini vermişti.

Apple ve Samsung, bu yeni teknolojiyle hem daha iyi fotoğraf çekmek hem de üst seviyede video çekimini sağlamaya çalışacak. Eğer işler istenildiği gibi giderse, zaten sürekli gelişen akıllı telefonların kameralarının profesyonel fotoğraf makinelerinden bir farkı kalmayacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0