• Anasayfa
  • Donanım
  • Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Takip Edilen Kağıttan Uçak: PowerUp FPV

Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Takip Edilen Kağıttan Uçak: PowerUp FPV

1
0
0
0
0
Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Takip Edilen Kağıttan Uçak: PowerUp FPV
Sanal gerçeklik gözlükleri pek çok alan ile hayatımıza girmiş durumda. Şimdi ise onun sayesinde kendi kağıttan uçağımızın pilotları olacağız.
Çocukken -hatta hala ara ara yaparız- en büyük eğlencelerimizden biri de kağıttan yaptığımız uçaklardı. Uçaklarımızı özenle hazırlar, sonra da meraklı gözlerle uçuşlarını izlerdik.

Şimdi o kağıttan uçaklardan birinin pilotu olduğunuzu düşünün. Sanırız PowerUp Toys bunu sizin yerinize düşünmüş ve efsane bir ürün ortaya çıkarmış. PowerUp FPV adlı cihaz, özel yapım bir kağıdın üstünde bulunan motor düzeneği ve kameradan oluşmakta. Aslında işi efsane eğlenceli yapan kısım da bu. 

Telefonunuzla bağlantı kurabildiğiniz kamera, kullanıcıya pilot olma imkanı tanıyor. Şöyle ki; uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen FPV'nin kamerası, görüntüyü eş zamanlı olarak aktarmakta. Aktarılan bu görüntü ise -işin en güzel kısmı da burası- uçağın yanında gelen ve yapı olarak Google'ın Cardboard'ına benzeyen VR seti ile izlenmekte. Yani uçağı bir nevi sanal gerçeklik sistemi üzerinden havadayken takip edebiliyorsunuz. 


Görüntüyü 100 metre mesafeye kadar aktarabilen ve tam dolu şarj şeklinde 10 dakikalık uçuş gerçekleştiren PowerUp FVP'nin Kickstarter üzerinde kampanyası devam etmekte. Şu an için planlanan ön sipariş tarihi Kasım ayında. Oyuncak uçağın fiyatı ise 200 dolar.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0